Touha uchovat si mladistvý vzhled a vitalitu je stejně stará jako lidstvo samo. Lék na nesmrtelnost zatím ještě nikdo nevymyslel, ale moderní medicína si umí s lecčíms poradit. Odstranění vrásek už není jen výsadou celebrit, ale standardní zákrok, který si může dopřát každý člověk. Podívejte se, jak můžete vzniku stárnutí kůže předcházet a jestli je lepší botox nebo facelift. Naši lékaři z Clinic for Luck mají mnohaletou praxi, díky které vám mohou odborně poradit.

Prevence proti vráskám

S přibýváním věku lidská kůže přirozeně ztrácí pružnost díky menší produkci kolagenu a elastinu, což jsou bílkoviny zodpovědné za elastičnost tkání v organismech, a také díky snižování množství vody v lidském těle. Do jisté míry je možné zpomalit stárnutí a povolování kůže vhodnou životosprávou. To znamená zdravou a nutričně vyváženou stravu, dostatek tekutin, minimum alkoholu, žádné cigarety a aktivní pohyb nebo sport. Kůže zůstane déle svěží také v případě, že ji nebudete vystavovat přímému slunečnímu záření a používat kvalitní kosmetiku. Jedná se ale jen o prevenci a vrásky se dříve či později začnou objevovat. Například stresu a vlivům okolního prostředí se v moderní době lze vyhnout jen s obtížemi. Pak přichází na řadu moderní plastická a estetická chirurgie a nejrůznější metody, jak prodloužit mládí a cítit se ve své kůži dobře. Na Clinic for Luck můžete podstoupit hned několik zákroků a mezi nejoblíbenější patří aplikace hyaluronové kyseliny a facelifting.

Jak funguje botox

Botox funguje na bázi látky botulotoxin, která uvolňuje a znehybňuje mimické svaly a vpichuje se tenkými jehličkami do svalů. Botulotoxin přeruší spojení mezi svalem a nervem, který mu dodává impulsy, a znehybní jej. Díky tomu se kůže nad svalem napne a vrásky zmizí. Jedná se o velmi rychlý zákrok s okamžitým efektem a bez nežádoucích účinků. Botulotoxinu má ale několik nevýhod. Jak už napovídá jeho název, jedná se o toxin, tedy jedovatou látku. Ve svalu účinkuje maximálně půl roku, což je ve srovnání například s faceliftem velmi krátká doba. Jeho aplikace vyžaduje také velkou míru opatrnosti, protože je zde velmi tenká hranice mezi vyhlazením vrásek a zbavením tváře jakéhokoli výrazu. 

Facelifting je dlouhodobé řešení

Facelifting neboli také vypnutí kůže na obličeji je zákrok, při kterém se odstraní přebytečná kůže, tkáně a tuk z obličeje a krku. Na Clinic for Luck nabízíme dvě varianty liftingu – facelifting je plastická operace obličeje a krku a forehead lifting je plastika čela. Facelifting se provádí v celkové anestezii, které se ale nemusíte vůbec bát. Tkáň na obličeji se rychle regeneruje a řezy jsou prováděny podél linie vlasů, které je snadno překryjí. Navíc má facelifting velmi dlouhodobý efekt a zajistí vám přirozeně vypadající a mladistvý vzhled na 10 let a více. Proto ho jako řešení svého vzhledu využívají nejen ženy, ale stále častěji i muži.

Verdikt: botox nebo facelift?

Botox i facelift jsou dvě možnosti, jak se zbavit nežádoucích vrásek, získat mladistvý vzhled a líbit se sám sobě i svému okolí. Botox má své limity a omezenou dobu působení. Hodí se tak spíše k vyhlazení jemných vrásek kolem nosu a na čele nebo drobných vějířků kolem očí. Facelifting je dlouhodobé řešení s minimálními stopami po samotném zákroku. V případě, že je potřeba většího zákroku u povislé kůže nebo hlubokých vrásek, představuje facelifting tu správnou volba. Každá tvář je jiná a každý člověk má jiné představy. Naši zkušení plastičtí chirurgové s vámi proberou vaše přání a navrhnou nejvhodnější řešení podle vašich představ.

Přihlašte se k odběru novinek a akčních nabídek z naší kliniky.