Sdílet na Facebooku

Touha uchovat si mladistvý vzhled a vitalitu je stejně stará jako lidstvo samo. Lék na nesmrtelnost zatím ještě nikdo nevymyslel, ale moderní medicína si umí s lecčíms poradit. Odstranění vrásek už není jen výsadou celebrit, ale standardní zákrok, který si může dopřát každý člověk. Podívejte se, jak můžete vzniku stárnutí kůže předcházet a jestli je lepší botox nebo facelift. Naši lékaři z Clinic for Luck mají mnohaletou praxi, díky které vám mohou odborně poradit. 
 

Prevence proti vráskám

S přibýváním věku lidská kůže přirozeně ztrácí pružnost díky menší produkci kolagenu a elastinu, což jsou bílkoviny zodpovědné za elastičnost tkání v organismech, a také díky snižování množství vody v lidském těle. Do jisté míry je možné zpomalit stárnutí a povolování kůže vhodnou životosprávou. To znamená zdravou a nutričně vyváženou stravu, dostatek tekutin, minimum alkoholu, žádné cigarety a aktivní pohyb nebo sport. Kůže zůstane déle svěží také v případě, že ji nebudete vystavovat přímému slunečnímu záření a používat kvalitní kosmetiku. Jedná se ale jen o prevenci a vrásky se dříve či později začnou objevovat. Například stresu a vlivům okolního prostředí se v moderní době lze vyhnout jen s obtížemi. Pak přichází na řadu moderní plastická a estetická chirurgie a nejrůznější metody, jak prodloužit mládí a cítit se ve své kůži dobře. Na Clinic for Luck můžete podstoupit hned několik zákroků a mezi nejoblíbenější patří aplikace hyaluronové kyseliny a facelifting.

Jak funguje botox

Botox funguje na bázi látky botulotoxin, která uvolňuje a znehybňuje mimické svaly a vpichuje se tenkými jehličkami do svalů. Botulotoxin přeruší spojení mezi svalem a nervem, který mu dodává impulsy, a znehybní jej. Díky tomu se kůže nad svalem napne a vrásky zmizí. Jedná se o velmi rychlý zákrok s okamžitým efektem a bez nežádoucích účinků. Botulotoxinu má ale několik nevýhod. Jak už napovídá jeho název, jedná se o toxin, tedy jedovatou látku. Ve svalu účinkuje maximálně půl roku, což je ve srovnání například s faceliftem velmi krátká doba. Jeho aplikace vyžaduje také velkou míru opatrnosti, protože je zde velmi tenká hranice mezi vyhlazením vrásek a zbavením tváře jakéhokoli výrazu. 

Facelifting je dlouhodobé řešení

Facelifting neboli také vypnutí kůže na obličeji je zákrok, při kterém se odstraní přebytečná kůže, tkáně a tuk z obličeje a krku. Na Clinic for Luck nabízíme dvě varianty liftingu – facelifting je plastická operace obličeje a krku a forehead lifting je plastika čela. Facelifting se provádí v celkové anestezii, které se ale nemusíte vůbec bát. Tkáň na obličeji se rychle regeneruje a řezy jsou prováděny podél linie vlasů, které je snadno překryjí. Navíc má facelifting velmi dlouhodobý efekt a zajistí vám přirozeně vypadající a mladistvý vzhled na 10 let a více. Proto ho jako řešení svého vzhledu využívají nejen ženy, ale stále častěji i muži.

Verdikt: botox nebo facelift?

Botox i facelift jsou dvě možnosti, jak se zbavit nežádoucích vrásek, získat mladistvý vzhled a líbit se sám sobě i svému okolí. Botox má své limity a omezenou dobu působení. Hodí se tak spíše k vyhlazení jemných vrásek kolem nosu a na čele nebo drobných vějířků kolem očí. Facelifting je dlouhodobé řešení s minimálními stopami po samotném zákroku. V případě, že je potřeba většího zákroku u povislé kůže nebo hlubokých vrásek, představuje facelifting tu správnou volba. Každá tvář je jiná a každý člověk má jiné představy. Naši zkušení plastičtí chirurgové s vámi proberou vaše přání a navrhnou nejvhodnější řešení podle vašich představ.

Další články

Dárkový voucher Clinic for Luck

Potěšte své blízké originálním dárkem

Přemýšlíte nad dárky pro své blízké? Vánoční voucher Clinic for Luck je ideální řešení.
Polytech implantáty B-Lite®

Na Clinic for Luck používáme revoluční implantáty Polytech B-Lite®

Unikátní odlehčené prsní implantáty B-Lite® mají nižší hmotnost bez nutnosti zmenšit jejich objem nebo velikost.