Operace nosu
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi operací měkkého nosu a rinoplastikou. Chci si nechat odstranit skobový hrbol na nose a když se dívám na ceníky plastických klinik vždy uvádějí variantu operace měkkého nosu a rinoplastiku zvlášť, přičemž je mezi nimi dvojnásobný cenový rozdíl.
Když jsem hledala rozdíl na internetu, přišlo mi, že u obou dvou je popis stejný.
Moc děkuji za odpověd a přeji hezký den.
Dr. med. Pavel Giebel
Dobrý den,
děkuji za praktickou otázku.
Na webových stránkách naší kliniky je v ceníku plastika nosu rozdělena na nos " tvrdý" a "měkký". Princip je poměrně jednoduchý. V rámci kompletní rhinoplastiky, takzvaně nos tvrdý ,pracujeme typicky jak s měkkými tkáněmi chrupavek hrotu nosu, tak s kostěným skeletem hřbetu a base nosu . To by zřejmě byl i Váš případ. Operace měkkého nosu pak znamená korekci pouze hrotu, který je tvořen právě měkčí chrupavčitou tkání. Oba výkony se liší technickou i časovou náročností, proto ten rozdíl v ceně.
Mějte se pěkně, zdravím
Giebel
Plastika maskuloidního obličeje
Dobrý den, pane Giebele,

již dlouho uvažuji o estetické úpravě obličeje. Mám komplexy z mého nesymetrického a maskuloidního obličeje. Nevím, jakých změn je plastická chirurgie schopná, ale myslím, že by mi minimálně prospělo zmenšení nosu a brady. Velmi totiž vyčnívají a vše je navíc umocněno velmi výrazným zapadnutím očí, se kterými předpokládám, udělat mnoho změn nelze. Myslíte, že bych Vám mohla zaslat fotografie obličeje na e-mail a případně bychom se domluvili na osobní konzultaci? Pocházím z Ostravy. Mám spoustu otázek ohledně možností plastiky, jejich rizik a samozřejmě i cen. Děkuji Vám za případnou odpověď!
Dr. med. Pavel Giebel
Dobrý den,
děkuji za dotaz. Možnosti plastické chirurgie stran úprav obličeje jsou docela velké, ale samozřejmě jsou v rámci určitých " estetických" hranic omezené. V tomto spektru se určitě korekce nosu a brady pohybují. Proto určitě přivítám pár fotografií, které rád ohodnotím a můžeme pak směle pokračovat osobní konzultací.
Mějte se pěkně, zdravím.
S úctou Giebel

Labioplastika
Dobrý den. Prosím Vás, chtěla bych se zeptat na zákrok zmenšení stydkého pysku u dcery, které je 13let. Je možné tuto operaci provést před 18rokem? Má problém už teď a dalších 5let čekání pro ni bude zřejmě utrpení. Děkuji za odpověď.
Dr. med. Pavel Giebel
Přeji Vám dobrý den.
Určitě bych počkal. Minimálně k termínu dovršení dospělosti. Až bude zcela ukončen vývoj celé krajiny, pak bych se pouštěl do operativy. Neuvážený výkon může vést k problematickým a bolestivým jizvám, které se pak již jen velmi těžko upravují.
Myslím, že i 13-leté dceři je možno vše v klidu vysvětlit. Trpělivost někdy skutečně přináší růže a v plastické chirurgii to platí dvojnásob.
Děkuji za dotaz a držím palce, Giebel
Nos
Dobrý den pokud bych chtěla operaci tvrdého i měkkého nosu zároveň, jaká by byla přibližně cena? Bydlím až za Prahou, bylo by možné vám na e-mail zaslat fotografii mého nosu aby jste se popřípadě podíval jak vypadá? Dekuji za odpoved a přeji hezky vecer
Dr. med. Pavel Giebel
Dobrý den.
Kompletní rhinoplastika, t.j. operace měkkého i tvrdého nosu zároveň se cenově pohybuje mezi 35-40 tis. Kč. E-mail konsultace samozřejmě pro začátek vhodná je, ale nemůže v žádném případě nahradit plnohodnotnou konsultaci osobní.Při té je vždy klient řádně poučen o všech variantách výkonu, průběhu operace a možných komplikacích.Teprve poté se může definitivně rozhodnout, zde výkon podstoupit či nikoliv. Pokud mi budete fotky posílat, prosím o snímky zpředu i z obou stran.
Děkuji a zdravím, s úctou dr. Giebel
Reoperace prsou
Dobrý den, pane doktore, jsem 3 roky po augmentaci s modelací v jednom zákroku provedené na jedné klinice v Plzni Se stavem prsou nejsem spokojená. Vadí mi velká mezera mezi prsy a odlišnost prsou a velké jizvy. Pokud bych podstupovala reoperaci, lze upravit i vzhled jizev po původní plastice?
Děkuji. V.
Dr. med. Pavel Giebel
Přeji Vám dobrý večer.
Stavba a výsledný vzhled jizev je před každou operací vždy velkou neznámou. U prsou to pak platí dvojnásob, protože například operační techniky pro augmentaci s modelací již s nějakými změnami jizev v pooperačním období přímo počítají. Obecně lze říci,že kvalita jizvy je z poloviny výsledkem práce chirurga a z poloviny závisí na kvalitě hojivých procesů každého jedince. Velká mezera mezi prsy je většinou již dána uložením prsů před operací a někdy se prostě nedá, ani reoperací, výrazněji změnit.V rámci reoperace je ale samozřejmě možné vzhled již vyzrálých jizev upravit a určitě i vylepšit, ale nesmíme znovu zapomínat na tu druhou polovinu-kvalitě hojivých procesů každého jednotlivce, která bohužel může být špatná. I velmi pěkně vypadající jizvy se mohou v průběhu měsíců zrání postupně měnit v jizvy horší, až v jizvy znovu esteticky nevyhovující.V každém případě bych ale eventuální reoperaci neodmítal, protože ve většině případů je výsledný efekt přece jen lepší, až významně lepší.
Zdravím, s úctou dr. Giebel
Zmenšení prsou
Dobrý den Pane doktore. Chtěla bych se zeptat...rovnou na 2 dotazy.
Je mi 18 a mám problem s mými ňadry. Nedělá mi to dobře po fyzické stránce a už vůbec absolutně ne po psychické stránce. Je to jediná věc která mě na mě opravdu trápí a nemůžu nosit ani oblečení co bych chtěla protože velikostní rozdíl mezi nimi je fakt velký+ k tomu velká prsa...no nevypadá to moc hezky. Proto se vás ptám a hledám pomoc u vás.
Nad plastickou operací přemýšlím hrozně moc dlouho, ale co když by mi prsa za nějaký měsíce po operaci znovu narostly? Ptala jsem se známých a říkaly že se jim to stalo..
A další dotaz. Já jsem z Brna tak jsem se chtěla zeptat jestli bych si mohla k vám zavolat a nějak si o tom víc promluvit....ale jestli to nepůjde klidně dojedu...opravdu mi na tom záleží a moc by se mi ulevilo. Děkuji pěkne, přeji pěkný den😇
Dr. med. Pavel Giebel
Přeji Vám dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a všemu dobře rozumím.
Vzhledem k Vašemu věku je zde vždy určité riziko, že prsa skutečně ještě trochu "povyrostou",takže rozvážné jednání je ve Vašem případě vskutku na místě.Zmenšení velkých prsů, stejně jako úprava jejich asymetrie patří k velmi častým operačním zákrokům.Nemusíte tedy mít z výkonů přehnaný strach, jen je třeba dostat kompletní informace o jejich průběhu a možných komplikacích. Na tomto základě se svobodně rozhodnout, zda operaci podstoupit, či nikoliv.
Vzdálenost mezi námi je velká, proto mi můžete poslat na email info@clinicforluck.eu pár fotek a poté spolu můžeme připravit telefonickou konsultaci.
Děkuji a zdravím, s úctou dr. Giebel