Ráda byste si oblékla slušivé tílko či halenku s krátkým rukávem, ale pohled na Vaše paže Vás přesvědčuje o tom, že to není dobrý nápad? Vaše povislá kůže a tím vzniklé kožní valy nevypadají při jejich odhalení vůbec hezky? A co dolní část těla? Oblast stehen Vás upozorňuje na to, že kratší kalhoty nebudou na léto dobrou volbou? Milujte své tělo, neomezujte se v módě a noste to, co se Vám líbí.

Jak zákrok probíhá?

Během operace je odstraněna povislá kůže a tuková vrstva z oblasti paží a stehen. Pokud je to vhodné, kombinuje lékař operaci s liposukcí k odstranění nadbytečné tukové tkáně. Díky tomu jsou výsledky operace trvalé. Zákrok probíhá v celkové anestezii. Řez je veden v případě operace stehen od oblasti třísel po oblast spodní strany hýždí eventuálně dále po vnitřní straně stehen. V případě operace paží pak z podpaží po vnitřní straně paží k lokti.

Jak se na zákrok připravit?

Operaci je možno provést pouze při dobrém zdravotním stavu. 3 týdny před zákrokem je třeba vysadit po domluvě s lékařem léky na srážlivost krve a také léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, které by mohly způsobit vyšší krvácivost během a po zákroku. Proces hojení současně zpomaluje i kouření. Aby byl výsledek dokonalý a omezila se pravděpodobnost možných komplikací, doporučujeme kouření před zákrokem eliminovat.

Jak probíhá rekonvalescence?

Po operaci jsou pacientům přiloženy elastické obvazy a pružné návleky. Pooperační hospitalizace probíhá po dobu 1-2 dny, poté je pacient propuštěn do domácího ošetřování. Klidový režim je třeba dodržovat ještě následujících 14 dnů. Po týdnu od operace paží je možné vrátit se v rozumné míře ke kancelářské práci, v případě operace stehen po 14 dnech. Do běžného života včetně sportovních aktivit se pacienti navrací většinou po 4 až 6 týdnech od operace.

Pro koho je plastika paží a stehen vhodná?

Plastiku paží a stehen doporučujeme klientům po velkém váhovém úbytku, snížení elasticity kůže i po větším úbytku svalové hmoty dané části těla. V případě výskytu větších tukových polštářů lze výkon vhodně doplnit jejich liposukcí.

Přihlašte se k odběru novinek a akčních nabídek z naší kliniky.