Častou úpravou rysů obličeje, kterou naši klienti vyhledávají, je plastická operace nosu, tzv. rhinoplastika. Jejím provedením lze upravit velikost či tvar nosního hrbolu, celý nos zúžit, zjemnit jeho hrot, či vyrovnat nosní přepážku. Kromě zvýšení sebevědomí je přínosem některého typu operace i zlepšení dýchání klienta. Buďte se svým nosem spokojeni i Vy.

Jak zákrok probíhá?

Operace probíhá nejčastěji v celkové anestezii, během níž pacient většinou nestráví na operačním sále více než 2 hodiny. Operatér provádí v závislosti na požadované úpravě nosu zásah do nosních kůstek, nosní přepážky, či nosního hrbolu. Pravidelně jsou též modelovány měkké tkáně nosu.

Jak se na zákrok připravit?

Operaci je možno provést pouze při dobrém zdravotním stavu. 3 týdny před zákrokem je třeba vysadit po domluvě s lékařem léky na srážlivost krve a také léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, které by mohly způsobit vyšší krvácivost během a po zákroku. Proces hojení současně zpomaluje i kouření. Aby byl výsledek dokonalý a omezila se pravděpodobnost možných komplikací, doporučujeme kouření před zákrokem eliminovat.

Plastika nosu - Clinic for Luck

Jak probíhá rekonvalescence?

Plastická operace nosu není příliš bolestivá, což je její velká výhoda. Po operaci jsou do nosu aplikovány jemné tamponády a je tak potřeba po dobu přibližně dvou dnů dýchat ústy a na nos je aplikována sádrová dlaha, kterou pacient nosí po dobu dvou týdnů. Nutná hospitalizace, po které je pacient propuštěn do domácího ošetřování, trvá ve většině případů jeden až dva dny.

Pro koho je rhinoplastika vhodná?

Mezi pacienty, kteří rhinoplastiku podstupují, patří ti, které trápí celkový vzhled jejich nosu či nevyhovující tvar a velikost jeho jednotlivých partií. Dále ti, které trápí problémy s dýcháním způsobené špatnou pozicí nosní přepážky.

Přihlašte se k odběru novinek a akčních nabídek z naší kliniky.