Pokud Vás trápí odstáté či deformované ušní boltce, pak je pro Vás řešením otoplastika. Krásný vzhled jemnějších uší zajistí naši profesionálové velmi šetrnou modelací ušních lalůčků. Nemusíte se bát ani jizev – ty jsou po zákroku takřka neviditelné.

Jak zákrok probíhá?

Ušní boltce jsou tvořeny chrupavkou a kožním krytem. Během operace je korekcí kožního krytu a chrupavky boltec přetvarován a přitažen více k hlavě. Operace probíhá v lokálním znecitlivění.

Jak se na zákrok připravit?

Operaci je možno provést pouze při dobrém zdravotním stavu. 3 týdny před zákrokem je třeba po domluvě s lékařem vysadit léky na ředění krve, které by mohly způsobit vyšší krvácivost během a po zákroku.

Jak probíhá rekonvalescence?

Po operaci jsou boltce chráněny speciálním obvazem hlavy. První převaz následuje do dvou dnů od operace. Obvaz se definitivně odstraňuje přibližně po dvou týdnech. Dále je ještě po dobu 1 měsíce používána při sportu a během spánku speciální čelenka.

Pro koho je otoplastika vhodná?

Pro každého, koho trápí odstáté, případně zdeformované ušní boltce, či jejich velikost. Vhodná je i pro děti od 5 let, stejně jako pro dospělé v jakémkoliv věku, dovoluje-li to jejich zdravotní stav.

Přihlašte se k odběru novinek a akčních nabídek z naší kliniky.