Přirozená a krásně tvarovaná ňadra zvýší vaše sebevědomí

Poprsí je už od nepaměti považováno za symbol ženské krásy. Ovšem ne každá žena má taková ňadra, jaká by si představovala. Zvláště pak malá prsa jsou častým důvodem sníženého sebevědomí, studu a dalších nepříjemných pocitů. V případě, že Vás velikost poprsí trápí, má pro Vás Clinic for Luck řešení. Zvětšení prsou neboli augmentace se provádí silikonovými implantáty nebo vlastním tukem. Získáte tak ňadra, po kterých jste vždy toužila. 

Pro koho je vhodné zvětšení prsou

Augmentaci může podstoupit jakákoli zdravá žena, která není s velikostí svého poprsí spokojená nebo dokonce kvůli malým prsům trpí psychickou nepohodou. Často se stává, že mají ženy problémy s nakupování spodního prádla a plavek nebo se staly terčem nemístných poznámek. Všechny to jsou relevantní důvody pro podstoupení augmentace. V případě, že má žena malá prsa už od dospívání, může za to genetika nebo vrozené vývojové poruchy. Příčinou může být ale také prudký pokles tělesné váhy, úraz, těhotenství a kojení nebo úbytek žlázové tkáně věkem. Augmentací prsou se také vyřeší jejich nesouměrnost .

Operaci lze provést až po dosažení plnoletosti, protože až v 18 letech jsou mléčné žlázy plně vyvinuté. Jinak nemá zákrok žádná omezení a záleží jen na vašem zdravotním stavu a individuální dohodě s plastickým chirurgem. Podstoupit zákrok se nedoporučuje v případě, že plánujete těhotenství. Augmentace sice nemá vliv na vývoj plodu, těhotenství nebo kojení, nicméně během nich probíhají výrazné tělesné změny. Vzhled a tvar prsou pak není možné dlouhodobě garantovat. Pokud plánujete potomka, je rozumné odložit zvětšení prsou minimálně rok po ukončení kojení. V takovém případě můžeme zaručit vynikající výsledky.  

 
Prohlédněte si galerii před a po zvětšení prsou.

Co se bude dít před zákrokem

Před každým chirurgickým zákrokem je nutná konzultace s lékařem a anesteziologem. Plastický chirurg vyslechne vaše konkrétní potřeby, přání a požadavky. Na základě toho navrhne výsledný tvar prsou, velikost a typ implantátu a způsob vložení. Následně vám vysvětlí průběh operace a zodpoví veškeré dotazy. Před operací se také setkáte s anesteziologem, který doporučí nejvhodnější formu anestezie. Pacientka by měla být v dobrém zdravotním stavu a v případě předchozích onemocnění dostatečně dlouho po rekonvalescenci. Přesnou dobu určí ošetřující lékař podle konkrétní situace.

Předoperační vyšetření je standardní a čeká vás odběr krve,moči a EKG. Nesmí být starší než deset dní a provede jej praktický lékař. V případě vašeho zájmu můžete předoperační vyšetření podstoupit přímo na naší klinice. Nedílnou součástí předoperačního vyšetření je také sonografické a mamografické vyšetření prsou, které si pacientka musí před zákrokem zajistit. Minimálně 3 týdny před zákrokem je nutné vysadit hormonální antikoncepci a neužívat léky na ředění krve. Před samotným zákrokem v celkové anestezii se nesmí 6 hodin jíst ani pít.

Zvětšení prsou (augmentace) Clinic for Luck

Prsní implantáty

Na klinice Clinic for Luck používáme prvotřídní německé implantáty Polytech, se kterými máme jako lékaři dlouhodobě vynikající výsledky a naše klientky velmi dobré zkušenosti. Firma Polytech má 70letou tradici a značkové prsní implantáty jsou jako jediné na světě speciálně upravené díky nejmodernějším technologiím. Na rozdíl od běžných prsních implantátů působí vizuálně i pocitově přirozeně. Pacientky u nich mají záruku menšího výskytu kapsulární kontraktury a rizika nežádoucích rotací. Implantáty jsou vyplněny nově vyvinutým kohezivním gelem Easyfit od prověřeného výrobce NuSil a na výběr je z texturované a mikropolyuretanové povrchové úpravy. Díky tomu pacientky implantáty z drtivé většiny dobře přijmou a minimalizuje se riziko komplikací po zákroku.

Přečtěte si náš blog "Jaký typ prsního implantátu je pro vás nejlepší?"

Průběh zákroku při zvětšování prsou

Operace probíhá v celkové anestezii a výkon běžně trvá 1 až 2 hodiny. Implantáty se běžně dávají pod prsní sval nebo pod mléčnou žlázu a tedy nad prsní sval. Lékař provede 4–5 centimetrů dlouhý řez v podprsní rýze nebo podél okraje prsního dvorce. Pokud je součástí augmentace také modelace prsou, je nutné počítat s větším počtem i rozsahem řezů.

Veškeré informace o průběhu konkrétní operace vám vysvětlí lékař během odborné konzultace už před zákrokem a zároveň vám ukáže, kde zůstanou jizvy. Při operaci se standardně používají vstřebatelné stehy. Na závěr se jizvy překryjí sterilní gázou a pacientce je nasazena speciální kompresní podprsenka, kterou je nutné nosit 6 až 8 týdnů po zákroku 24 hodin denně. Hlavním účelem zákroku jsou krásná ňadra, která působí na pohled i na dotek přirozeně.
 

Elastická podprsenka je nezbytnou součástí rekonvalescence a 100% úspěšného výsledku. Můžete ji odložit pouze při osobní hygieně a mělo by se jednat o co nejkratší dobu. Běžnou podprsenku s kosticemi je možné začít nosit nejdříve po půl roce od operace.

Pooperační péče a rekonvalescence

Po zákroku je pacientka 1–2 dny hospitalizovaná a poté propuštěna do domácího ošetřování. Pravidelné pooperační kontroly probíhají po 1, 3, 6 a 12 měsících. Otoky, krevní podlitiny a s nimi spojené mírné bolesti jsou běžné a ve většině případů do měsíce odezní. První týden po augmentaci a případné modelaci prsou je nezbytné dodržovat klidový režim a po jeho ukončení je možné prsa začít sprchovat.

Během 14 dnů po operaci by neměla pacientka zvedat ruce nad úroveň ramen. Od 3 týdne je vhodné zahájit tlakové masáže podle instrukcí ošetřujícího lékaře, které zabraňují deformaci jizev a snižují jejich viditelnost. Dva měsíce po operaci by žena neměla vykonávat fyzicky náročné činnosti, sportovat, plavat a opalovat se. K obvyklým činnostem a fyzické zátěži je možné se vrátit po 2 měsících.

Komplikace po zákroku

V současné době je chirurgie na tak pokročilé úrovni, že riziko pooperačních komplikací je minimální. Jako u všech chirurgických zákroků spočívá mírné riziko v infekci, které se dá vhodnou péčí předejít, a krvácení či vznik větší krevních podlitin, jež pouze prodlužují dobu rekonvalescence. Po zvětšení a modelaci prsou, vždy zůstanou jizvy, jejichž viditelnost lze ale vhodnou péčí zásadním způsobem minimalizovat. Hrozí také riziko tzv. kapsulární kontraktury, kde tělo vytvoří kolem povrchu implantátu velkou jizvu. Nejčastěji se může vyskytnout do půl roku po operaci, ale jsou známy i případy, kdy se objevila až po několika letech.

Pokud máte dojem, že něco není v pořádku, kontaktujte obratem svého lékaře. Nejúčinnější prevencí jsou pravidelné kontroly. Všechny rizika záleží na mnoha faktorech a individuální formě zákroku, a proto je nelze předem přesně stanovit.

Augmentace ve zkratce

Anestezie celková
Doba trvání výkonu 1–⁠2 hodiny
Hospitalizace 1–⁠2 dny (i o víkendech – zákrok v sobotu, propuštění v neděli)
Propuštění po zákroku není možné řídit motorová vozidla, nutnost doprovázející osoby
Elastická podprsenka nosit 6–⁠8 týdnů po zákroku
Sprcha týden po zákroku bez sprchy
Extrakce stehů není nutná
Kontrola 1, 3, 6 a 12 měsíců po zákroku
Sport 6 týdnů po zákroku bez sportu a plné fyzické zátěže
Sauna, solárium a opalování není možné 2 měsíce po zákroku
Pracovní neschopnost 2–⁠4  týdny
Úplné zhojení 2–⁠3 měsíce

Video - zvětšení prsou

Video ze zákroku

Chcete se podívat na ukázkové video ze zákroku prováděného panem MUDr. Giebelem? Zanechte nám email a my vám video pošleme.

Video ze zákroku
Kontaktní formulář

Přihlašte se k odběru novinek a akčních nabídek z naší kliniky.