Trápí Vás povislé či vyčnívající bříško, které vzniklo například jako důsledek mateřství či výrazné redukce váhy? Abdominoplastika je metodou, která Vás Vašeho trápení zbaví. Odstraněn je během ní přebytečný tuk, kůže a jsou také zpevněny rozestouplé břišní svaly.

Jak zákrok probíhá?

Operace probíhá v celkové anestezii a trvá 2-3 hodiny, podle jejího rozsahu a náročnosti. V průběhu výkonu je typicky odstraněn přebytek kůže a podkoží, přesazen pupek a sešitím zpevněny rozestouplé břišní svaly. Řez je veden v oblasti těsně nad ochlupením intimních partií a jizvy jsou tak schovány pod spodním prádlem.

Jak se na zákrok připravit?

Operaci je možno provést pouze při dobrém zdravotním stavu. 3 týdny před zákrokem je třeba vysadit po domluvě s lékařem léky na srážlivost krve a také léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, které by mohly způsobit vyšší krvácivost během a po zákroku. Proces hojení současně zpomaluje i kouření. Aby byl výsledek dokonalý a omezila se pravděpodobnost možných komplikací, doporučujeme kouření před zákrokem eliminovat.

Jak probíhá rekonvalescence?

Hospitalizace po abdominoplastice probíhá po dobu 2 dnů po operaci. Po propuštění do domácího ošetřování doporučujeme pacientům setrvat minimálně jeden, lépe 2 týdny v relativně klidovém režimu. Stahovací prádlo nosí pacient po dobu 1-2 měsíců, aby došlo k bezproblémovému zhojení. Větší fyzická námaha je možná po úplném zhojení, tedy cca po 2 měsících.

Pro koho je abdominoplastika vhodná?

Abdominoplastika je vhodná pro ženy i muže, které trápí vystouplé bříško, či se potýkají s povislou kůží po výrazném váhovém úbytku. Vhodná je rovněž pro ženy po porodu.