Liposukce břicha

Díky liposukci břicha vyniknou ladné křivky vaší postavy
Liposukce břicha patří mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější zákroky plastické estetické chirurgie, kterou podstupují nejen ženy, ale do velké míry také muži. Odsátí tuku z břicha je řešení pro všechny, kde chtějí mít hezkou postavu a symetrické křivky těla, ale příroda jim nadělila o pár kilogramů navíc, ženám zůstaly patrné stopy po těhotenství nebo se tuk s věkem začal v oblasti břicha usazovat a nejde zhubnout cvičením ani dietou.

Cílem liposukce je rychlé a trvalé odstranění nadbytku podkožního tuku v oblasti břicha. Nejedná se o léčbu obezity a redukci hmotnosti, ale zformování a vymodelování postavy. Přebytečný tuk je možné odsát samostatně z horní nebo dolní části břicha i z obou partií najednou.

Průběh liposukce břicha

Kombinace s jinými zákroky

Kombinace liposukce a dalších metod zeštíhlení břicha

Liposukci břicha je možné zkombinovat se dvěma dalšími zákroky. Někdy se provádí společně s abdominoplastikou, tedy plastickou operací břicha, ale je možné provést oba zákroky i samostatně. Při abdominoplastice lékař zpevní rozestoupené břišní svaly (tzv. diastáza) a odstraní přebytečnou, povislou kůži v nadbřišku i podbřišku. Součástí může být také přesazení pupíku podle individuálního stavu pacienta. Následným odsátím tukových ložisek je pak možné dosáhnout krásně plochého břicha.

Tuk, který je odsátý při liposukci břicha, se také používá na výplně a modelaci dalších tělesných partií. Vlastní tuk je pro tělo přirozená látka, díky čemuž lze při estetických úpravách dosáhnout co nejlepších výsledků a přirozeného vzhledu. Obvykle se tuk po liposukci břicha používá na zvětšení prsou vlastním tukem a modelaci hýždí nebo rtů.

Ideální řešení pro ženy po porodu a císařském řezu

Řadě žen se po porodu nedaří zhubnout tukový polštář především v podbřišku a zbavit se vypouklého břicha. Ženy po císařském řezu, které mají v dolní části břicha horizontální jizvu, se někdy potýkají s usazování tuku v nadbřišku. Liposukce je účinné řešení, jak přebytečný tuk a s ním související převislou kůži odstranit. V případě, že během těhotenství nebo porodu došlo také k povolení břišních svalů, lze je zpevnit abdominoplastikou s liposukcí.

Před zákrokem

Na úvodní konzultaci plastický chirurg vyhodnotí množství tuku, které je potřeba odstranit, a pružnost kůže. Na základě toho doporučí techniku liposukce, která je pro individuální potřeby a přání pacienta nejvhodnější. Klient získá veškeré informace o zákroku, následné péči i o možných rizicích. V případě, že má pacient nadváhu, může lékař nejprve doporučit úpravu hmotnosti správnou životosprávou.

Liposukce břicha probíhá v celkové narkóze, a proto je potřeba absolvovat před zákrokem předoperační vyšetření. Obvykle se požaduje EKG, vyšetření krve a moči a případně další vyšetření s přihlédnutím k zdravotnímu stavu pacienta. Před liposukcí břicha je nutné vysadit prášky na ředění krve a další léky na doporučení lékaře.

Během zákroku

V průběhu operace dojde k rovnoměrnému odsátí tuku z požadovaných oblastí břicha a konkrétní způsob provedení závisí na vybrané technice liposukce. Zákrok trvá jednu až dvě hodiny, v případě kombinace s abdominoplastikou déle. Na závěr jsou drobné vstupy po kanyle zašity stehy a pacient dostane kompresní prádlo, které nesmí do tří dnů po operaci svléknout.

Po zákroku

Vzhledem k tomu, že liposukce břicha probíhá v celkové anestezii, je nutné zůstat na klinice na hospitalizaci, které trvá obvykle jeden den. V případě bolestí v operované oblasti může lékař pacientovi předepsat analgetika. Tři dny po operaci je možné sundat náplasti z ran a osprchovat se. Kompresní prádlo je pak potřeba nosit tři až čtyři týdny, protože minimalizuje vznik otoků a modřin a má zásadní vliv na správné zhojení partií po zákroku. 

Rekonvalescence

  • domácí klidový režim: 3–7 dní
  • lehká (kancelářská) práce: po 14 dnech
  • mírná fyzická aktivita: po 3 týdnech
  • plná zátěž: po 4 týdnech

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Výsledky mluví za vše

před a po liposukce břicha

Spokojené klientky

Ceník zákroků