Jedním z nejžádanějších zákroků v oboru plastické chirurgie je liposukce. Během ní je odsáván přebytečný tuk z problémových partií téměř na všech částech lidského těla. Nepříjemné faldíky Vám odstraníme z oblastí vnějších i vnitřních stehen, břicha, hýždí, lýtek, kolen, kotníků, zad, podpaží či podbradku. Odstranění tukových buněk je navíc trvalé! Na formované partii již nepřiberete! Své trápení tak vyřešíte jednou pro vždy.

Trvalý efekt

Na rozdíl od diety už v ošetřené oblasti nepřiberete. V dospělosti se totiž žádné další tukové buňky nevytváří. Jejich počet je stabilní a mění se pouze jejich velikost. Snížení jejich počtu v operované oblasti je tudíž trvalé.

Jak zákrok probíhá?

Liposukce je pro tělo spíše méně náročná operace, velmi dobře snášená, s okamžitými pooperačními výsledky. Tuk je během místní nebo celkové anestesie odsáván pomocí kovové kanyly. Doba operace je individuální a odvíjí se od rozsahu a náročnosti. Většinou pacient stráví na operačním sále 1-2, výjimečně 3 hodiny.

Jak se na zákrok připravit?

Operaci je možno provést pouze při dobrém zdravotním stavu. 3 týdny před zákrokem je třeba vysadit po domluvě s lékařem léky na srážlivost krve a také léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, které by mohly způsobit vyšší krvácivost během a po zákroku. Proces hojení současně zpomaluje i kouření. Aby byl výsledek dokonalý a omezila se pravděpodobnost možných komplikací, doporučujeme kouření před zákrokem eliminovat.

Jak probíhá rekonvalescence?

Pacient by měl po propuštění do domácího ošetřování dodržovat klidový režim po dobu 7-10 dnů. Po operaci se často vyskytují modřiny a otoky, které se však po několika dnech vstřebávají a postupně mizí. 3 měsíce po výkonu je třeba nosit elastické spodní prádlo, které pomáhá mírnit otoky, snižuje bolestivost a garantuje symetrické hojení dotčených partií těla.

Pro koho je liposukce vhodná?

Liposukce je vhodná pro ženy i muže, které trápí výraznější tukové polštáře v jakékoliv oblasti těla – od obličeje po kotníky. Pokud toužíte po štíhlé postavě i Vy, máte ji mít. Není snadnější cesty. Zavolejte nám nebo nám napište.