Aplikace botulotoxinu

Bojujte proti projevům stárnutí pomocí přírody.
Negativním projevům stárnutí se nevyhne nikdo z nás. Moderní estetická a plastická chirurgie ale dokáže napravit to, co se přírodě nepodařilo. Trápí vás vrásky na čele, mezi obočím, rýhy kolem nosu a úst nebo vějířky okolo očí? To vše jsou důsledky projevů radosti i starostí, které způsobuje naše mimika. Zatímco mimické svaly jen těžko ovládneme vůlí natolik, aby se ve tváři netvořily vrásky, plastická chirurgie je v tomto ohledu praktickým pomocníkem. Aplikací botulotoxinu je možné vyřadit mimické svaly takzvaně z provozu a zamezit tak vzniku nových vrásek i vyhladit již stávající. 

Vrásky, rýhy a vějířky dodávají tváří podmračený vzhled a pocitově přidávají několik let navrch. Botulotoxin je přírodní látka, která umí zamezit tvorbě nových vrásek a zpomaluje projevy stárnutí. Jak je patrné z názvu, botulotoxin obsahuje přírodní toxiny, které brání přenosu impulzů mezi nervy a svaly. V praxi to znamená, že botulotoxin zabrání svalům, aby se smršťovaly a povolovaly, a tím eliminuje příčinu vzniku vrásek, rýh a vějířků, které tváři přidávají zbytečná léta. 

Vyhrajte boj s vráskami i pocením

K někomu byla příroda štědrá a existují lidé, kteří si uchovají pružnou a pevnou pokožku i ve vyšším věku. Většina lidí, ale takové štěstí nemá a s přibývajícím věkem ztrácí kůže svoji elasticitu a schopnost se vracet do původního stavu. Často se pak stává, že ačkoli se cítíte duchem a životním stylem mladí, vaše tvář a vrásky svědčí o opaku. Moderní metody plastické a estetické chirurgie jsou v tomto ohledu vítaným pomocníkem, protože dokážou využít dary přírody ve váš prospěch.

Aplikace botulotoxinu dokáže účinně vyhladit vrásky, rýhy, vějířky a další nedokonalosti a zároveň zabraňuje vzniku nových projevů stárnutí. Botulotoxin navíc funguje i jako efektivní prevence proti nadměrnému pocení. Tato látka může být aplikována nejen do obličeje, ale také do podpaží, dlaní nebo chodidel, kde aktivně působí jako antiperspirant. Doba trvání účinku botulotoxinu je velmi individuální, ale obvykle efekt trvá šest až osm měsíců.

Průběh aplikace kyseliny botulotoxinu

Jak probíhá aplikace

Botulotoxin se aplikuje pomocí tenké jehličky, opakovanými vpichy do postižené oblasti. Zákrok je bezbolestný a klient může pociťovat mírný tlak či pálení. Po aplikaci botulotoxinu zůstane na kůži drobný výstupek, který se sám vstřebá během několika minut. Délka vstřebávání je přímo úměrná množství aplikovaného botulotoxinu. Po dvou až třech dnech lze očekávat plný nástup účinku. Efekt zákroku vydrží zhruba půl roku a je možné, dokonce i žádoucí, jej opakovat. Výhodou botulotoxinu je, že po každé další aplikaci se účinek látky prodlužuje.

Botulotoxin patří do kategorie neurotoxinů, které v přírodě produkují bakterie běžně se vyskytující v trávicím traktu i ve volné přírodě. Jedná se tedy o látku, která je pro lidské tělo známá a přirozená, podobně jako například kyselina hyaluronová. Botulotoxin dokáže uvolňovat svaly a snížit sekreci potních žláz, díky čemuž se stal vyhledávaným prostředkem plastické a estetické chirurgie. Látka blokuje nervová zakončení, omezuje pohyb svalů a tím také předchází vzniku nedokonalostí na pokožce. Díky svým vlastnostem nachází uplatnění především u korekce vrásek mezi obočím, na čele, krku a kolem očí, pozvedává pokleslé koutky úst a léčí problémy s nadměrným pocením v oblasti podpaží, dlaní a chodidel. 

Před zákrokem

Aplikace botulotoxinu je neinvazivní zákrok, takže není potřeba pacienta před zákrokem uspávat nebo mu podávat lokální anestezii. Před výkonem je nutná konzultace s lékařem, který na základě přání a zdravotního stavu pacienta určí vhodné dávkování a rozsah aplikace botulotoxinu. Kontraindikací může být těhotenství a kojení, alergie na složky botulotoxinového přípravku, nervová či svalová onemocnění nebo pokleslá víčka. Před zákrokem by měl pacient alespoň týden abstinovat a minimálně dva týdny neužívat léky, jako je aspirin a jiná protizánětlivá léčiva. 

Po zákroku

Aplikace botulotoxinu probíhá ambulantně, takže klient může hned po zákroku odejít z kliniky. Pro 100% efekt se důrazně se doporučuje po výkonu minimálně 4 hodiny zůstat ve svislé poloze, nesedět, neležet a nepředklánět se. Pacient by se měl vyvarovat nadměrné zátěži a nedotýkat se ošetřených míst. Vhodné je také několik hodin po zákroku nepoužívat make-up, odličovadla, krémy a další přípravky. Zhruba dva týdny po aplikaci botulotoxinu byste neměli cvičit, vystavovat se nadměrným změnám teploty (sauna, solárium) a tlaku (letadlo, masáže) nebo podstupovat jiné lékařské zákroky. 

Výhody zákroku

  • bezbolestný a rychlý zákrok s okamžitým efektem
  • přírodní látka, která je všeobecně dobře přijímána
  • bez nutnosti rekonvalescence, s minimálními a krátkodobými omezeními po zákroku
  • krásně vyhlazená pokožka, mladistvý vzhled a léčba nadměrného pocení

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Spokojené klientky

Ceník zákroků