Aplikace kyseliny hyaluronové

Dar přírody, který pomáhá v boji s projevy stárnutí.
Kyselina hyaluronová je látka, která běžně existuje v přírodě i v lidském těle. Představuje jeden z hlavních komponentů pojivových, nervových a mezibuněčných tkání. V lidském těle je nejvíce obsažená v očním sklivci, v kůži, ale také v pupeční šňůře nebo kloubních pouzdrech. Kyselina hyaluronová na sebe velmi dobře váže vodu a toto spojení má blahodárný vliv na elasticitu a hydrataci tkání. Zároveň také podporuje ukládání kolagenu, který je důležitý pro pružnost a pevnost mnoha tkání v lidském těle. 

Díky svým až zázračným schopnostem se těší kyselina hyaluronová velké oblibě v lékařství obecně a především pak v plastické estetické chirurgii a dermatologii. Navíc se jedná o látku, která je v těle přirozeně přítomná, a proto je obecně organismem velmi dobře přijímaná. Aplikace kyseliny hyaluronové dokáže kůži navrátit její pružnost a pevnost, slouží jako výplňový materiál a zabraňuje projevům stárnutí. 

Tajemství přírodní krásy na dosah ruky

Každému dala příroda do vínku jiný vzhled, ale moderní estetická medicína dokáže opravit každou drobnou vadu na kráse tak, abyste si opravdu připadali ve svém těle. Podobné je to i se stárnutím. Jeho negativní příznaky nejde odstranit, ale lze je podstatným způsobem zmírnit. Ať už si chcete dopřát vzhled, po kterém toužíte, nebo zpomalit čas, kyselina hyaluronová je v tomto ohledu mocným spolubojovníkem. 

Aplikace kyseliny hyaluronové pomůže tvarovat, modelovat nebo vyplňovat nejrůznější partie na obličeji. Zvýrazní úzké rty, vyrovná nesouměrná ústa, vyhladí vrásky a vějířky kolem úst, očí nebo nosu, dokáže vyplnit a napnout kůži a podtrhnout přirozené rysy vaší tváře. Aplikace je velmi snadná a díky povaze kyseliny hadronové je výsledek maximálně přirozený a okamžitým a dlouhotrvajícím efektem.

Průběh aplikace kyseliny hyaluronové

Jak probíhá aplikace

Kyselinu hyaluronovou aplikuje lékař pomocí tenké injekce. Zákrok je neinvazivní, takže není potřeba jej podstupovat v lokálním umrtvení ani celkové anestezii, které zatěžují organismus pacienta. Podle stavu vaší pokožky a partií, které chcete vyplnit nebo modelovat, zvolí její hustotu (tzv. zasíťování). Výplň vydrží až několik let a po domluvě s lékařem je možné aplikaci znovu opakovat. Efekt je velmi přirozený, nedochází ke změně výrazu nebo mimiky, takže se nemusíte bát takzvaného efektu „duck face“ (kačeří tvář).

Tvarování kyselinou hyaluronou je nejčastěji používá ke zvětšení objemu rtů, zpevnění a zvýraznění kontur, pozvednutí povislých koutků a odstranění asymetrie. Jako výplň slouží k modelaci tváře, eliminování kruhů pod očima, vyhlazení vrásek a korekci jizev. Celkově má pak hydratační a omlazující účinky. Kyselinou hyaluronovou je možné omladit a zpevnit všechny tělesné partie, jako je například dekolt nebo hřbety rukou. Aplikaci kyseliny hyaluronové je možné kombinovat s dalšími zákroky, jako je například lifting nebo aplikace implantátů a výplňových materiálů.

Před zákrokem

I přesto, že je aplikace neinvazivní zákrok, který nevyžaduje žádnou formu umrtvení nebo anestezie, je před ním nutná konzultace s lékařem. Ten zhodnotí váš zdravotní stav a vyloučí případné okolnosti, které by aplikaci mohly zabránit, například infekce, afty, opary apod. Zároveň na základě místa, které chcete ošetřit, a stavu vaší pokožky vybere nejvhodnější složení výplňového materiálu. Aplikaci lze kombinovat s mnoha dalšími zákroky. Například při zmírňování projevů stárnutí se jedná o anti-aging procedury, jako je facelift, filtingové nitě, botox apod. 

Po zákroku

Po zákroku můžete okamžitě odejít z kliniky, protože probíhá ambulantně. Také efekt zákroku je patrný ihned po aplikaci kyseliny hyaluronové. Několik dní po zákroku byste neměli namáhat mimické svaly. V ojedinělých případech se můžou objevit pocity pnutí, mravenčení nebo mírné otoky. Vše je možné vyřešit přikládáním chladivých obkladů a dodržováním klidového režimu.

Výhody zákroku

  • aplikace kyseliny hyaluronové probíhá ambulantně, je bezbolestná a rychlá
  • díky přírodnímu složení je výplňový materiál velmi dobře snášen a nehrozí u něj komplikace
  • okamžitý efekt bez patrných jizev a nutnosti rekonvalescence
  • hydratace a omlazení pokožky s dlouhodobým efektem, možnost ošetření všech tělesných partií

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Ceník zákroků