Liposukce hýždí

Perfektní velikost i tvar pozadí na dosah ruky
Hýždě patří mezi tělesné partie, kde se tuk ukládá spíše u žen, které tvoří většinu zájemců o liposukci hýždí. Tukové polštáře v oblasti pozadí ale nejsou nic výjimečného ani u mužů. U obou pohlaví může za přebytečnou tukovou tkáň hlavně nedostatek pohybu a nezdravá výživa. U žen se k tomu přidávají genetické předpoklady, díky kterým slouží hýždě pro organismus jako zásobárna energie. Výsledkem je pak neforemné pozadí s přebytečnými kily navíc.

Hýždě hrají v celkové symetrii těla poměrně významnou roli, a pokud jsou nepoměrně větší, ruší ladnou linii postavy. A kdo by nechtěl mít dokonale vytvarované a pevné pozadí, za kterým se budou lidé ohlížet. Jakkoli je možné dosáhnout pevného a kulatého zadečku správnými cviky a zdravou stravou, liposukce nabízí rychlé a okamžité řešení s dlouhotrvajícím efektem. 

Jednoduché a šetrné odstranění tuku z hýždí a okolních partií

Liposukce hýždí, při které dochází k odstranění nadbytečného tuku a vymodelování linie pozadí, je jednoduchá a pro lidský organismus velmi šetrná. Zákrok je určený jen pro odsátí nežádoucího tuku, modelaci do požadovaného tuku a není doporučený pro léčbu nadváhy nebo obezity. Naopak je vhodný pro klientky, které nejsou spokojené s tvarem svých hýždí, a díky genetickým dispozicím se jim ve spodní části pozadí tvoří tukové polštáře, kterých se nelze zbavit cvičením ani dietou.

Liposukce hýždí se provádí především z jejich boku a v partiích směrem ke kostrči. V některých případech lze odstranit také přebytečný tuk z rýhy mezi spodkem hýždí a zadní stranou stehem. Pro zachování dokonalé symetrie celého těla je podle potřeby možné zkombinovat liposukci hýždí s liposukcí vnějších a vnitřních stehen nebo liposukcí boků. 

Průběh liposukce hýždí

Před zákrokem

Pokud se chcete rychle a natrvalo zbavit nevzhledných faldíků na hýždích a mít dokonale vytvarované pozadí, čeká vás úvodní konzultace s lékařem. Ten posoudí vaše přání, fyzický stav a rozhodne o tom, jaký postup a liposukcí technika budou nejlepší, případně zda by bylo vhodné liposukci hýždí zkombinovat s dalšími zákroky. Během schůzky s plastickým chirurgem dostanete informace o tom, jak se na zákrok připravit, jak probíhá a co vás čeká po něm. Liposukce hýždí se provádí v lokální anestezii, a tak není nutné předoperační vyšetření.

Během zákroku

Odsátí tuku z hýždí se provádí v místním umrtvení proto, aby mohl lékař s pacientem v průběhu zákroku komunikovat a případně s ním pohybovat. Tuk se odsává pomocí malých kanyl zavedených z boku hýždí ve směru odshora dolů. Délka operace závisí na množství podkožního tuku nebo na tom, zda se kombinuje s jinými zákroky a běžně trvá jednu až dvě hodiny. Po liposukci není nutná hospitalizace. Pacient dostane kompresní prádlo a hned se může přesunout do domácího ošetřování.

Po zákroku

Liposukce je o něco náročnější zákrok než například liposukce vnitřních a vnějších stehen nebo kolen a v místě ošetření se mohou tvořit modřiny, otoky nebo se objevit zarudnutí kůže. Kompresní prádlo je potřeba mít 24 hodin po zákroku trvale na sobě a další 4 až 6 týdnů ho sundávat pouze na osobní hygienu. Aby se na hýždích nezačaly tvořit hrbolky a nerovnosti, doporučuje se pár týdnů po operaci začít s válečkováním (masáže dřevěným válečkem), šetrnými masážemi a kůži dostatečně promazávat. Při správném dodržení pooperačního režimu je možné zaručit perfektní konečný výsledek.

Rekonvalescence

  • domácí klidový režim: 3–7 dní
  • lehká (kancelářská) práce: po 7 dnech
  • mírná fyzická aktivita: po 2 týdnech
  • plná zátěž: po 6 týdnech

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Výsledky mluví za vše

před a po liposukce

Spokojené klientky

Ceník zákroků