Liposukce kolen

Dokonale vytvarované sexy nohy do plavek i do šatů
Odsátí tuku z oblasti kolen patří mezi zákroky, které jsou vyhledávané spíše mezi ženami, ale ani muži nejsou výjimkou. Z genetického hlediska má ženské tělo větší tendenci ukládat tuk v kolenou více než mužské. Problém zvýšeného množství podkožního tuku v oblasti kolenního kloubu mají nejen lidé s pár kilogramy navíc, ale velmi často také štíhlí lidé. Nevzhledné faldíky v okolí kolen se dají jen velmi těžko zhubnout cvičením nebo správnou životosprávou. 

Velká kolena, která působí otekle a nesymetricky vůči zbytku těla, mohou zkazit celkový dojem z jinak krásné postavy. Liposukce je pak snadné a efektivní řešení, jak tento estetický nedostatek odstranit. Zákrok je rychlý, šetrný a jednou pro vždy se jím zbavíte tuku v oblasti kolen. 

Průběh liposukce kolen

Kombinace s jinými zákroky

V okolí kolenního kloubu se největší množství tuku u většiny lidí ukládá z vnitřní části nohou. Pokud vás trápí nadbytečná tuková tkáň kolem kolen, velmi pravděpodobně se vám díky genům bude tuk ukládat i v dalších partiích, jako jsou stehna, lýtka nebo kotníky. Proto se liposukce kolen málokdy provádí samostatně a běžně se spojuje s dalšími zákroky plastické estetické chirurgie. 

Pro celkové zeštíhlení nohou se nejčastěji kombinuje odsátí tuku z oblasti kolen s liposukcí vnitřní strany stehen, liposukcí vnější strany stehen a někdy také s liposukcí lýtek nebo bérce. Odsátý tuk je pak možné použít na nejrůznější výplně a korekce. Nejvhodnější postup a případnou kombinaci zákroků s vámi zkonzultuje lékař nebo plastický chirurg.

Před zákrokem

Před liposukcí kolen je nutná vstupní konzultace s lékařem, který na základě vašich přání navrhne nejvhodnější postup, techniku liposukce a případnou kombinaci s dalšími zákroky pro zeštíhlení nohou. Dozvíte se vše, co potřebujete o průběhu liposukce vědět, včetně kontraindikace s léky, které užíváte, a budete poučeni o případných rizikách a komplikacích i jejich řešení. Podle rozsahu operace také lékař rozhodne, zda bude provedena v místní nebo celkové anestezii. V případě celkové anestezie je nutné před zákrokem podstoupit standardní předoperační vyšetření.

Během zákroku

Při operace lékař odsaje tuk z oblasti kolen a případně z dalších partií nohou. Aby byl výsledný efekt maximálně souměrný, jednotlivé řezy, kterými je tuková tkáň odsávána, jsou vedeny asymetricky. Díky tomu jsou po zákroku téměř neviditelné. Operace trvá zhruba jednu až dvě hodiny podle množství odsávaného podkožního tuku a případné kombinace s liposukcí jiných částí nohou. Řezy po liposukci jsou uzavřeny drobnými stehy a na operované partie je nutné obléct kompresní prádlo.

Po zákroku

Pokud jste podstoupili liposukci v lokální anestezii, můžete odejít ještě týž den domů. V případě celkové anestezie je potřeba jeden den zůstat na klinice v péči lékařů. Pacienti, kteří pociťují po zákroku bolesti, mohou užívat po konzultaci s lékařem anestetika. Modřiny a otoky se vstřebají během několik dnů až týdnů a zhruba měsíc po operaci je nutné nosit kompresní prádlo, které urychluje hojení a zaručuje perfektní výsledek liposukce. 

Rekonvalescence

  • domácí klidový režim: 3–7 dní
  • lehká (kancelářská) práce: po 14 dnech
  • mírná fyzická aktivita: po 3 týdnech
  • plná zátěž: po 6 týdnech

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Výsledky mluví za vše

před a po všechny zákroky liposukce

Zobrazit další

Spokojené klientky

Ceník zákroků