Liposukce paží

Rychlé zpevnění a vytvarování paží bez námahy
Liposukce paží je zákrok, který se těší větší oblibě u žen než u mužů, i když ani silnějšímu pohlaví se ukládání tuku v pažích nevyhýbá. U mužů se ale dají v mnoha případech nedokonalosti skrýt pod oblečením. Zatímco ženy si kvůli většímu obvodu v oblasti bicepsů nechtějí kupovat větší velikost oblečení, ale naopak se rády pochlubí štíhlými a ladnými pažemi ve slušivých tílkách, topech bez rukávů a šatech. Snadným řešením silnějších paží je rychlá a bezbolestná liposukce. 

Tuk v oblasti paží není jednoduché zhubnout pravidelným cvičením, vhodnou stravou a posilování často vede k přibývání svalové hmoty a tím ke zvětšování obvodu paží. Přebytečná tuková tkáň v oblasti od loktů k ramenům může zkazit estetický dojem ze souměrné postavy. Díky liposukci je možné si nechat vytvarovat a zeštíhlit linie rukou bez zbytečné námahy a dlouhého čekání na výsledky vašich snah.

Průběh liposukce paží

Kombinace s jinými zákroky

Odsátí tuku z paží a kombinace s dalšími zákroky

Liposukce paží je vhodná pro všechny klienty, kteří mají dostatečně elastickou pokožku. V případě málo pružné kůže hrozí riziko vzniku varhánků a nerovností. Pokud máte pokožku dostatečně pružnou, stačí s lékařem zkonzultovat vaše přání a vybrat partie, které je potřeba zúžit. Jediné místo, odkud tuk nelze odsát, se nachází nad dvouhlavým svalem a liposukce paží se obvykle provádí ve třech oblastech:

  • spodní část paží od ramene k lokti (tukový val je viditelný při upažení)
  • partie mezi přední a zadní jamkou v podpaží
  • zadní část paží nad trojhlavým svalem

V případě, že vám kromě přebytečného tuku na pažích vadí také povolená kůže, je možné zkombinovat liposukci paží s plastickou operací paží. Při tomto zákroku lékař chirurgicky odstraní povislou a přebytečnou kůži a paže vymodeluje. Plastika rukou je obvykle vyhledávaná také klienty, kterým kůže povolila v důsledku velkého úbytku váhy, a ženami po porodu. Výsledkem liposukce paží a případné kombinace s plastickou operací jsou natrvalo štíhlé a pevné ruce s ladnými konturami. 

Před zákrokem

Dřív než podstoupíte liposukci paží je nutná konzultace s plastickým chirurgem. Lékař si vyslechne vaše přání a na základě vaší tělesné konstituce odborně posoudí, z jakých partií tuk odsát a jaká bude nejvhodnější liposukční metoda. V případě potřeby vám také navrhne kombinaci liposukce s dalšími zákroky plastické estetické chirurgie. Dozvíte se, co vás čeká před operací, jak zákrok probíhá a co obnáší hojení a rekonvalescence. Standardně se liposukce paží provádí v místním umrtvení, takže po zákroku můžete být z kliniky okamžitě propuštěni.

Během zákroku

Liposukce paží probíhá v lokální anestezii a díky znecitlivění ošetřované oblasti je zákrok téměř bezbolestný. Přebytečnou tukovou tkáň z vybraných partií lékař odsaje mikrokanylami a celý zákrok trvá zhruba hodinu. Pokud je liposukce paží kombinovaná s plastikou rukou, zákrok trvá déle a provádí se v celkové anestezii. V takovém případě je nutné zůstat na klinice na jednodenní hospitalizaci.

Po zákroku

Okamžitě po zákroku vám lékař nasadí speciální kompresní rukávy, které podporují správné hojení a pomáhají dosáhnout perfektních výsledků. Rukávy je nutné nosit nepřetržitě 24 hodin po zákroku a následně je po několik týdnů sundávat jen na osobní hygienu. Speciální návleky se dají snadno schovat pod oblečení, takže nebudete budit nechtěnou pozornost. Po pár dnech se tak můžete vrátit do běžného života, pokud se vyhnete větší fyzické námaze a náročným sportům. Modřiny a otoky vymizí během několika týdnů a zhruba po třech měsících budete moci světu ukázat své krásně štíhlé a vymodelované paže. 

Rekonvalescence

  • domácí klidový režim: 3–5 dní
  • lehká (kancelářská) práce: po 7 dnech
  • mírná fyzická aktivita: po 2 týdnech
  • plná zátěž: po 6 týdnech

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Výsledky mluví za vše

před a po liposukce

Zobrazit další

Spokojené klientky

Ceník zákroků