Liposukce vnějších stehen

Snadné a rychle zeštíhlení stehen bez diet a cvičení
Liposukci vnějších stehen obvykle podstupují spíše ženy, protože mají více než muži genetické predispozice k ukládání energie a vytváření tukových polštářků v těchto oblastech. specifický druh tukové tkáně ve stehnech je velmi odolný, těžko se ho lze zbavit pravidelným cvičením a dietou a širšími stehny trpí i štíhlí lidé. Efektivní a dlouhodobé řešení nabízí liposukce, díky které se přebytečného tuku zbavíte během pár chvil a získáte dokonale symetrickou postavu. 

Jakkoli je možné na svém vzhledu v mnoha oblastech zapracovat, postavu si sami nevybereme. V tomto ohledu má rozhodující slovo genetika a zděděné rysy. Mnohé ženy tak mají například úzká ramena, menší ňadra a útlý pas, ale nepoměrně k těmto partiím se jim tuk ukládá v oblasti hýždí a nohou. Liposukce je ideální způsob, jak se zbavit nesouměrností postavy a mít krásně symetrické křivky. 

Průběh liposukce vnějších stehen

Kombinace s jinými zákroky

Podobně jako u všech ostatních zákroků estetické plastické chirurgie je i u liposukce cílem snaha dosáhnout požadovaného vzhledu nebo proporcí a zároveň uchovat přirozenou krásu. Odsátí tuku automaticky neznamená největší úbytek tuku ale symetrický a přirozený výsledek. U liposukce vnějších stehen se často neodstraní ani polovina tukové tkáně, protože odsátí většího množství by mohlo způsobit nerovnosti a vtažení jizev. Liposukce vnějších stehen se provádí samostatně nebo se pro dosažení symetrické postavy kombinuje s dalšími zákroky, obvykle s liposukcí vnitřních stehen, hýždí, kolen nebo boků. 

Před zákrokem

Pokud zvažujete liposukci vnějších stehen, domluvte si konzultaci na klinice plastické a estetické chirurgie. Lékař posoudí, jak zákrok nejlépe provést a případně zda by nebylo pro dosažení optimálních výsledků vhodné ho zkombinovat s dalšími úpravami. V případě, že se pro liposukci rozhodnete, plastický chirurg vás provede celým postupem od přípravy na operaci, přes její průběh, pooperační péči a následnou rekonvalescenci. Liposukce vnějších stehen se provádí v místním znecitlivění, takže nemusíte před operací absolvovat žádná vyšetření. 

Během zákroku

Při operaci potřebuje lékař s pacientem komunikovat a podle potřeby jej polohovat, proto se zákrok provádí v lokální anestezii. Tuková tkáň na vnější straně stehen je tužší, a tak je potřeba zvolit takovou metodu liposukce, která umožní tuk snadněji odsávat a zároveň co nejméně namáhat kůži v operovaných partiích. Délka zákroku závisí na množství odsávaného tuku a obvykle trvá 30 minut, maximálně dvě hodiny, hlavně v případech kombinace s jinými operacemi.

Po zákroku

Po operaci je nutné okamžitě nasadit kompresní prádlo, které se doporučuje nosit minimálně měsíc po operaci a sundávat ho pouze na nezbytnou osobní hygienu. Díky tomu, že se liposukce provádí v lokální anestezii, jste hned propuštěni do domácího ošetřování. Modřiny a otoky vymizí během několika týdnů. Po zákroku někteří pacienti pociťují bolesti v ošetřených partiích, které lze účinně tlumit analgetiky. Rekonvalescence netrvá dlouho a po několika dnech se můžete vrátit k běžnému životu, pokud se nebudete vystavovat přílišné námaze. 

Rekonvalescence

  • klidový režim: 1–3 dny
  • lehká (kancelářská) práce: po 3 dnech
  • mírná fyzická aktivita: po 1 týdnu
  • plná zátěž: po 3 týdnech

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Výsledky mluví za vše

před a po liposukce

Spokojené klientky

Ceník zákroků