Liposukce vnitřních stehen

Pevné a přirozeně tvarované nohy podle vašich představ
Ukládání podkožního tuku je v mnoha případech podmíněno geneticky a takové tukové přebytky lze jen těžko zhubnout vlastním úsilím. Zatvrzelý tuk odolává cvičením i dietám a často se objevuje i u lidí se štíhlou postavou. Tuk v oblasti vnitřních stehen trápí spíše ženy a muži s těmito partiemi obvykle problémy nemívají. Vytoužené šířky stehen a jejich pěkného tvaru je pak možné docílit liposukcí vnitřních stehen.

Řada žen není spokojená s velikostí svých stehen a kalhotách nebo šortkách si připadají mohutně. Odstranění přebytečného tuku z vnitřních stehen je cesta, jak se vaše nohy budou krásně vyjímat v oblíbených nebo nových kalhotách, a štíhlé nohy podtrhnou symetričnost celé postavy. 

Průběh liposukce vnitřních stehen

Kombinace s dalšími zákroky

Nadbytečný podkožní tuk se jen málokdy ukládá v jedné části nohou a obvykle ženy trápí více problematických partií. Typicky se jedná o vnější stranu stehen, hýždě, lýtka, kotníky nebo oblast kolem kolen. Ošetření vnitřní strany stehen je možné provést samostatně nebo ho spojit s liposukcí dalších částí nohou. Jedná se o snadné a rychlé odstranění všech estetických nedostatků, které vás trápí. Odsátý tuk se dá použít při korekci jizev nebo na výplně rtů či prsou.

Před zákrokem

Na úvodní konzultaci s lékařem dostanete prostor vyjádřit své představy, které by měla liposukce splňovat. Plastický chirurg doporučí nejlepší řešení a metodu liposukce, jak nohy krásně vytvarovat, a případnou kombinaci s dalšími zákroky. Lékař vás seznámí se zákrokem, jeho průběhem, způsobem rekonvalescence a případnými riziky. Na jeho doporučení bude v některých případech nutné vysadit léky, které užíváte, zvláště medikamenty na ředění krve. Liposukce vnitřních stehen se provádí v lokální anestezii, a tak není nutné jít na předoperační vyšetření.

Během zákroku

Zákrok v lokální anestezii umožní lékaři během operace pacienta pohodlně otáčet, polohovat ho a komunikovat s ním. V oblasti vnitřních stehen je jemná tuková tkáň a malé množství vaziva. Navíc musí po zákroku zůstat v daných partiích alespoň půl centimetru podkožního tuku, aby se na kůži nevytvořily nepravidelnosti a nedošlo ke vtažení jizev. Proto se zákrok provádí velmi citlivě, výhradně malými kanylkami. Ty se obvykle zavádí dvěma drobnými řezy v třísle a v polovině stehna. 

Po zákroku

Díky lokálnímu znecitlivění si můžete hned po zákroku stoupnout a lékař překontroluje jeho výsledek. Dostanete kompresní prádlo, které je nutné nosit následující 4 týdny, a následně můžete odejít z kliniky do domácího léčení. Modřiny a otoky se vstřebají nejpozději za šest týdnů a v případě, že pociťujete v operovaných oblastech bolest, je možné užívat analgetika. Samotná rekonvalescence probíhá velmi rychle a během několika dní od zákroku je možné se vrátit do běžného i pracovního života, pokud se od vás nevyžaduje velká fyzická námaha nebo dlouhodobé stání. .

Rekonvalescence

  • domácí klidový režim: 1–3 dny
  • lehká (kancelářská) práce: po 3 dnech
  • mírná fyzická aktivita: po 1 týdnu
  • plná zátěž: po 3 týdnech

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Výsledky mluví za vše

před a po liposuce

Spokojené klientky

Ceník zákroků