Modelace prsou

Získejte zpět svoje sebevědomí díky plným a přirozeným prsům

Mnoho žen má představu, jak by měla vypadat v dokonalém světě jejich ňadra. Jen málokterá z nich má ale to štěstí, že je jí příroda skutečně nadělí do vínku. A i v těchto případech se na vzhledu prsou časem podepíše gravitace a negativní projevy stárnutí. Nespokojenost s vlastním tělem pak snadno může vést k pocitům méněcennosti a sníženému sebevědomí. Plastická a estetická chirurgie nabízí praktické a účinné řešení v podobě zákroku modelace prsou.

Modelace prsou je vhodná především pro ženy, které jsou spokojené s velikostí svého poprsí, ale nevyhovuje jim nebo se jim nelíbí jejich tvar, pevnost a symetrie. Na rozdíl od zvětšení prsou implantáty či vlastním tukem nebo od zmenšení nadměrných ňader se nemění velikost poprsí, ale pracuje se pouze s jeho tvarem, pevností a případným vyrovnáním rozdílné velikosti. Výsledkem je pak dokonale tvarované poprsí a mladistvě vyhlížející dekolt.

Modelace prsou a kombinace s jinými zákroky

Při mammaplastice nebo také mastopexi lze zpevnit povislé poprsí (lifting prsou), upravit velikostní rozdíly mezi oběma prsy a případně změnit tvar prsních dvorců nebo provést operaci vpáčených bradavek. Celý zákrok je naplánovaný lékařem na základě individuálních požadavků klientky a s ohledem na její tělesnou konstituci, vzhled a tělesné proporce. Prsa se dají upravovat nejrůznějšími dílčími zákroky, které lze mezi sebou dobře kombinovat.

Při modelaci prsou dochází pozvednutí ňader a jejich vytvarování podle přání klientky bez použití implantátů nebo dalších výplňových materiálů. Modelaci prsou lze samozřejmě zkombinovat i se zvětšením nebo zmenšením prsou. Při zvětšení prsou se nejprve vloží do prsní žlázy implantát nebo je do prsu aplikována vlastní tuková tkáň a pak se teprve prsa modelují. V takovém případě je možné kombinovat operaci prsou s liposukcí. To samé platí i pro zmenšení prsou. Při zákroku je nejprve odebraná přebytečná tkáň a následně jsou prsa vytvarována do požadovaného tvaru. Je vždy na rozhodnutí lékaře, aby posoudil, jaké zákroky je vhodné spojit do jedné operace a jaké raději provést odděleně, aby nedošlo k příliš velkému zatížení organismu. 

Průběh modelace prsou

Před zákrokem

Modelace prsou se řadí mezi zákroky, které probíhají v celkové anestezii. Před zákrokem proto musí pacient podstoupit předoperační vyšetření. Jedná se o rozbor krve a moči a EKG, případně může lékař podle zdravotního stavu doporučit další dodatečná vyšetření.

Nezbytnou součástí přípravy na zákrok je také sonografické a mamografické vyšetření. Klienta čeká úvodní pohovor s plastickým chirurgem, který zhodnotí pacientův stav, vyslechne si jeho přání a představy a s ohledem na celkový vzhled i tělesné proporce doporučí nejvhodnější průběh zákroku tak, aby byl výsledek maximálně přirozený.

Během zákroku

Každý individuální zákrok je jiný a odvíjí se od tvaru, symetrie a pevnosti prsou každé klientky. Ve standardních případech probíhá operace tak, že plastický chirurg nejprve udělá od prsního dvorce a v podprsní rýze řez ve tvaru obráceného písmene „T“. Díky tomu může manipulovat s prsním dvorcem a bradavkou a přesunout je do požadované polohy. Souběžně s tím vytvaruje prsa do výsledného tvaru, srovná jejich symetrii a v případě potřeby odebere přebytečnou tkáň a kůži. Délka operace závisí na rozsahu zákroku a běžně netrvá déle než dvě až tři hodiny.

Po zákroku

Po dokončení zákroku lékař obleče klientce elastickou podprsenku, kterou je pro maximální efekt modelace prsou nutné nesundávat několik týdnů po operaci. Odložit ji lze pouze na dobu nezbytnou k osobní hygieně od třetího dne po zákroku. Klientka je převezena na pooperační pokoj, kde pobude na jedno až dvoudenní hospitalizaci. Poté odchází do domácího ošetřování, kde zůstává zhruba týden v klidovém režimu. Zhruba po třech týdnech až měsíci je možné se vrátit k běžnému životu. Jizvy je potřeba promazávat, masírovat a nevystavovat slunečnímu záření, aby se co nejlépe zhojily a vyzrály. Nejpozději po třech měsících můžete sebevědomě vykročit do světa s krásnými ňadry a dekoltem.

Rekonvalescence

  • domácí klidový režim: 3–7 dní
  • lehká (kancelářská) práce: po 1 týdnu
  • mírná fyzická aktivita: po 2–3 týdnech
  • plná zátěž: po 1–3 měsících

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Výsledky mluví za vše

před a po modelace prsou

Spokojené klientky

Ceník zákroků