Plastická operace horních víček

Operace horních víček je řešení pro estetické i funkční problémy
Povrch očních víček představuje minimální procento pokožky, která pokrývá lidské tělo. Přesto patří mezi partie, které jsou nejvíce ovlivňované vnějšími vlivy i životosprávou. Horní víčka jsou téměř neustále v pohybu a navíc je na nich velmi jemná kůže, která musí odolávat námaze a přibývajícím rokům. Není proto nijak překvapivé, že se pokožka a vazivo očních víček časem unaví, povolí a začne tvořit postupně se zvětšující kožní převis. 

Nadbytečná kůže způsobuje pokles víček, otoky nebo zarudnutí očí a mění výšku očních koutků. Kromě toho, že oči pak působí unaveně, zestárle a tvář má posmutnělý výraz, kožní přebytek má vliv i na vidění. Pokleslá kůže ztěžuje pohyb očních víček a vytváří trvalý tlak na oči, které se díky tomu rychle unaví. To vše vede k pocitu horšího vidění, podráždění nebo slzení očí až k bolestem hlavy. Plastická operace horních víček je řešením nejen estetických nedostatků, ale také zlepšuje vidění a snižuje únavu očí. Zákrok se doporučuje podstoupit při prvních příznacích poklesávání horních víček a problémů s viděním, aby bylo možné zaručit co nejlepší výsledek a dlouhotrvající efekt. 

Průběh plastické operace horních víček

Kombinace s jinými zákroky

Plastická operce horních víček (horní blefaroplastika) dokáže odstranit problémy způsobené takzvanými těžkými víčky, ať už vás trápí z hlediska estetického nebo funkčního. Nejčastěji umí víčka potrápit ráno, kdy jsou po spánku oteklá, a večer, kdy se ozývá únava po celém dni. Mnoho klientů si také stěžuje na zhoršené periferní vidění, pocity pálení nebo svědění a také problémy při líčení očí. K tomu se přidává nespokojenost se svým vzhledem, protože pokleslá víčka jsou hlavní příčinou, proč vypadá tvář starší a unavená. Plastická operace horních víček dokáže napravit vady na kráse i vrátit očím jejich plnou funkčnost.

Horní blefaroplastiku je možné postoupit jako samostatný zákrok, ale obvykle se kombinuje s plastikou dolních víček. Úpravou obou víček lze lépe dosáhnout požadované symetrie a navrátit tváři mladistvý vzhled a podmanivý pohled. Pro ještě lepší výsledky je možné spojit plastiku víček s ošetřením partií kolem očí, jako jsou nejrůznější metody liftingu, laser nebo injekční výplně botulotoxinem, kyselinou hyarulonovou a vlastním tukem. Oči jsou oknem do duše a díky plastické estetické chirurgii bude vidět vaše krása.

Před zákrokem

Než postoupíte plastickou operaci horních víček, čeká vás konzultace s plastickým chirurgem, který vyhodnotí, zda je tento typ zákroku pro vás vhodný, jak ho nejlépe provést a případně s jakými dalšími ošetřeními je možné ho zkombinovat. Dozvíte se, co je nutné udělat před operací a jak bude probíhat hojení a rekonvalescence po ní. Plastika víček patří mezi snadnější zákroky plastické chirurgie, takže není potřeba se ničeho bát. Vyžaduje ale dostatek zkušeností a preciznost operatéra, proto zákrok podstupte u ověřeného lékaře nebo v renomované klinice estetické chirurgie.

Během zákroku

U plastické operace horních víček je řez veden v ohybové rýze víčka. Řez musí kopírovat přirozený tvar oka, aby nedošlo k porušení jeho symetrie nebo velkému zakulacení. Pokud je to nutné, plastický chirurg odstraní přebytečnou kůži a rozdělí oční svaly, pod kterými jsou schované tukové váčky. V případě přebytku se tuková tkáň odstraní a naopak v místech, kde je kůže víček propadlá, se tuk použije k vyplnění. Okraje řezu jsou sešity velmi jemným stehem, aby byla jizva co nejméně viditelná. Zákrok probíhá v místním umrtvení, a tak je možné po zákroku odejít do domácího ošetřování. Nezapomeňte si s sebou vzít tmavé brýle, protože oči jsou po operaci velmi citlivé na denní světlo.

Po zákroku

Po blefaroplastice je ošetřená oblast oteklá a objevují se modřiny. Jedná se o zcela běžný průvodní jev, který během dvou týdnů vymizí podle individuálního stavu pacienta a dodržování klidového režimu. Pro urychlení hojení a vstřebání modřin i otoků je vhodné operovanou oblast chladit, spát s hlavou ve vyvýšené poloze a případně používat doporučené přípravky a léky. Klíčový je takzvaný šetřící režim, v průběhu kterého byste neměli alespoň dva dny číst, sledovat televizi a používat počítač nebo mobilní telefon. Zhruba po týdnu se vyndají stehy a postupně se začne projevovat pocit odlehčených víček a projasněného pohledu. Výsledky zákroku vydrží mnoho let, a pokud jsou víčka velmi namáhaná, je možné plastiku očních víček opakovat. 

Rekonvalescence

  • domácí klidový režim: 3–5 dní
  • lehká (kancelářská) práce: po 1 týdnu
  • mírná fyzická aktivita: po 2–3 týdnech
  • plná zátěž: po 1–2 měsících

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Výsledky mluví za vše

před a po plastická operace víček

Zobrazit další

Spokojené klientky

Ceník zákroků