Plastická operace nosu - Rhinoplastika

Estetické a funkční řešení nedokonalostí tvaru nosu
Nos je jednou z nejvýraznějších částí obličeje, která do velké míry určuje výraz tváře i dojem, jaký z nás mají nejen ostatní lidé, ale také my samotní. Velký, hrbolatý, zakřivený, příliš široký nos, kulovité zakončení jeho špičky, vychýlená nosní přepážka a mnoho další nedokonalostí, to vše jsou estetické nedostatky, které dokážou řadu lidí potrápit. A nejedná se jen o vzhled a vnímání vlastního těla, některé anomálie tvaru nosu mohou ztěžovat dýchání nebo modulovat tón hlasu.

Plastická operace nosu (rhinoplastika) dokáže všechny funkční i estetické problémy vyřešit. Podle přání klienta je možné upravit tvar a velikost nosních kůstek nebo přepážky a odstranit nosní hrbol. Výjimkou není ani chirurgický zásah do měkkých tkání nosu. Díky těmto úpravám si můžete dopřát nos, po kterém jste vždy toužili, a pozvednout si sebevědomí nebo se zbavit problémů s dýcháním. Vzhledem k tomu, že nos je skutečně dominantou tváře, lékaři doporučují svěřit se do rukou zkušeného a osvědčeného plastického chirurga. 

Tvar nosu, který k vaší tváři skutečně patří a podtrhne vaši krásu

Plastiku nosu podstupují lidé z mnoha důvodů, mezi které patří zkrášlení a zvýšení sebevědomí, úleva od zdravotních obtíží nebo úpravy po úrazech. Rhinoplastika je kompletní operace, která vás dokáže zbavit řady obtíží a nedostatků. Plastika nosu se provádí pouze u pacientů, u kterých je dokončený růst kostry obličeje a zároveň mají dostatečně elastickou kůži. Obvykle se jedná o klienty po dosažení plnoletosti do zhruba 40 let. 

U nosu se běžně určují tři vlastnosti – délka, šířka a výška. V případě estetických zákroků se obvykle jedná o zmenšení jednoho nebo více těchto parametrů., ale existují i případy, kdy se šířka, délka a výška zvětšují nebo doplňují. Průběh rhinoplastiky závisí na tom, zda se jedná o kosmetický zásah nebo zlepšení funkce nosu. Plastická chirurgie obvykle řeší úpravy vnějšího nosu, korekce vnitřního nosu jsou doménou ORL (ušní, krční, nosní). Ať už vás trápí jakýkoli problém, dopřejte si pocit, že budete moci se svým okolím komunikovat bez ostychu.

Průběh plastiky nosu

Před zákrokem

V případě, že jste nespokojení se vzhledem svého nosu nebo pociťujete funkční obtíže a rozhodnete se pro rhinoplastiku, je nutná konzultace s lékařem. Ten určí, jestli pro vás bude nejvhodnější zákrok plastické estetické chirurgie, nebo byste měli vyhledat ORL specialistu. V případě plastiky nosu je potřeba, aby byl pacient plnoletý a jeho kůže byla dostatečně pružná. Konečné rozhodnutí plastického chirurga o průběhu zákroku pak záleží na vašem přání i jeho odborném posouzení individuálního stavu každého pacienta. 

Během zákroku

Plastická operace nosu je velmi delikátní zákrok, který vyžaduje renomovaného plastického chirurga s řadou zkušeností. Samotný zákrok se provádí v lokální i celkové anestezii, podle jeho rozsahu. Vše záleží na tom, zda se operace provádí z kosmetických důvodů nebo má vyřešit funkční problémy a případně následky úrazu. Rhinoplastika obvykle netrvá déle než hodinu a půl a zákrok je možné provést vnitřkem nosu a bez viditelných jizev. Po operaci je nos zatamponován a zafixován dlahou.

Po zákroku

V případě, že jste podstoupili drobnější korekci nosu v lokálním umrtvení, můžete po zákroku odejít do domácího ošetřování. Pokud jste byli uspaní v rámci celkové anestezie, je nutné zůstat na klinice na jednodenní hospitalizaci. Po dvou dnech je možné vyjmout tampony z nosních dírek a po dvou týdnech odložit nosní dlahu. Otoky a podlitiny jsou po plastice nosu běžné a vymizí do několika týdnů. U rhinoplastiky je velmi důležité věnovat pozornost tlakovým masážím, které uvolňují kůži, jizvy uvnitř nosu a zaručí požadovaný výsledek zákroku. Po třech týdnech rekonvalescence se můžetevrátit k běžnému životu s plnou zátěží. 

Rekonvalescence

  • domácí klidový režim: 2–7 dní
  • lehká (kancelářská) práce: po 1 týdnu
  • mírná fyzická aktivita: 2 týdnech
  • plná zátěž: po 3 týdnech

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Výsledky mluví za vše

před a po plastická operace nosu - Rhinoplastika

Spokojené klientky

Ceník zákroků