Plastika břicha - Abdominoplastika

Plastika břicha je efektivní způsob, jak opět získat zpevněné břicho
Plastiku břicha (abdominoplastiku) vyhledávají hlavně ženy, u kterých došlo vlivem těhotenství a porodu k rozestoupení břišních svalů a povolení kůže. Stejné následky může mít také výrazné zhubnutí a redukce váhy to jak u žen, tak i u mužů. Uvolněné svaly a povislá kůže způsobují řadu zdravotních a estetických problémů. Kromě nevzhledného kožního valu v oblasti podbřišku, se mohou objevit na kůži strie nebo může dokonce dojít ke vzniku kýly.

Plastika stěny břišní dokáže efektivně tyto funkční i estetické problémy vyřešit. Při zákroku dojde k odstranění přebytečné kůže a zpevnění svalů, díky čemuž snadno a rychle získáte mladistvý vzhled s krásně plochými liniemi břicha. Díky abdominoplastice se vyhnete nejen zdravotním problémům, ale také znovu nabudete sebevědomí a budete si naplno užívat radost ze života. 

Kombinace plastiky břicha a dalších zákroků

Abdominoplastika řeší během jednoho zákroku více potíží najednou. Dochází při ní k sešití rozestoupených svalů (tzv. diastáza), jejich zpevnění a odstranění kožního valu a přebytečné kůže. V případě kýly se provede její plastika. V ideálním případě je vhodné spojit operaci s liposukcí břicha a liposukcí boků, díky nimž se zbavíte tukových nadbytků a přebytečných kil, které nejdou shodit ani pravidelným cvičením, dietou a správnou životosprávou. Pokud se na pokožce objevily strie, doporučí vám lékař laserové ošetření.

Jednou z variant plastiky břicha je miniabdominoplastika, při které se zákrok provádí pouze v dolní části břicha od pupíku dolů. Miniabdominoplastiku je možné kombinovat s liposukcí a to nejen operovaných partií, ale i v oblasti nadbřišku a pasu. Výsledky operace břicha jsou dlouhodobé a pro prodloužení efektu zákroku jsou vhodné pravidelné procedury a terapie na podporu zpevnění kůže a břišních svalů.

Moderní a šetrný způsob pro zpevnění a omlazení postavy

Plastická operace není řešením nadváhy nebo obezity. V případě, že nejste spokojeni s vzhledem svého břicha, ale zároveň máte kila navíc, nejprve je potřeba zvolit vhodný redukční program. Teprve ve chvíli, kdy se vám ani přes dodržování správné životosprávy a pravidelné cvičení nedaří zbavit se povislého břicha, je vhodný čas na abdominoplastiku. Aby měl zákrok dlouhotrvající výsledky, je potřeba dodržovat i po něm lékařem doporučený režim.

Průběh plastiky břicha

Před zákrokem

Než podstoupíte plastiku břicha, je nutné nejprve absolvovat konzultaci s plastickým chirurgem. Ten zhodnotí váš celkový zdravotní stav a na základě aktuální situace vyhodnotí, jaký typ abdominoplastiky je pro vás nejvhodnější, a případně navrhne kombinaci s jinými zákroky. Jeho rozhodnutí také závisí na vašich individuálních potřebách přání. Pokud budete s jeho závěry souhlasit, podrobně vám vysvětlí průběh celého zákroku a rekonvalescence.

Plastická operace břicha se provádí v celkové anestezii a je nutné před ní podstoupit předoperační vyšetření. To se skládá z EKG, krevního obrazu a rozboru moči. Lékař může také doporučit na základě vašeho zdravotního stavu další vyšetření, upravit stávající medikaci a užívaní léků nebo doporučit vhodné potravinové doplňky. 

Během zákroku

Délka abdominoplastiky se odvíjí od zvoleného typu zákroku a standardně trvá 1 až 3 hodiny. Pokud je abdominoplastika kombinovaná s liposukcí, chirurg nejprve odsaje přebytečný tuk. Při plastice břicha sešije rozestoupené svaly, případně ošetří kýlu a odstraní kožní nadbytky. Ránu po operaci sešije a nasadí pacientovi kompresní prádlo, které je nutné nosit 4 až 8 týdnů po zákroku. 

Po zákroku

Pacient je po operaci převezen na lůžko pro krátkodobou hospitalizaci na pozorování a zůstane na klinice 1 až 2 dny. Následující dva týdny je nutné dodržovat klidový režim a zhruba po měsíci je možné zvýšit zátěž. Po skončení klidového režimu je možné začít s pravidelnými masážemi a doporučuje se absolvovat procedury a terapie na zpevnění a regeneraci kůže. V případě bolestí vám lékař předepíše vhodná analgetika. 

Rekonvalescence

  • domácí klidový režim: 14 dní
  • lehká (kancelářská) práce: po 14 dnech
  • mírná fyzická aktivita: po 3 týdnech
  • plná zátěž: po 4 týdnech

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Výsledky mluví za vše

před a po plastika břicha - abdominoplastika

Spokojené klientky

Ceník zákroků