Plastika paží

Mladistvě vypnutá pokožka a štíhlé paže po jednom zákroku
Povolená pokožka na pažích, nevzhledné faldíky a přebytečná kůže s vráskami a kožními řasami trápí mnoho lidí. Na vině bývají obvykle dva faktory. Jedním z nich je stárnutí, při kterém pokožka ztrácí svoji elasticitu a poklesává. Druhý se projevuje po výrazném zhubnutí, kdy se kůže nedokáže přizpůsobit velkému úbytku svalové hmoty a tukové tkáně. Povislá kůže působí nejen neesteticky, přidává roky, ale také má větší tendenci ke vzniku ekzémů, kožních zánětů a překáží v pohybu.

V případě povislé kůže z důvodu ztráty elasticity nebo razantního úbytku váhy není vhodným řešením liposukce, která sice odstraní tukové buňky, ale samotnou pokožku nenapne. Pokud vás trápí kožní valy a přebytky na rukou, je nejvhodnějším řešením plastika paží (lifting paží, brachioplastika). Díky rychlému zákroku budou vaše paže opět štíhlé s pokožkou bez vrásek a záhybů a zároveň se zbavíte problémů s výběrem oblečení a nepříjemnostem s vyrážkami a opruzeninami. 

Průběh plastiky paží

Kombinace s jinými zákroky

Plastika paží je vhodná pro muže i ženy, které trápí neforemný tvar jejich rukou způsobený ztrátou pružnosti pokožky, podstatným úbytkem váhy, gravitací nebo hormonálními změnami. Plastiku paží může podstoupit každý, kdo touží mít štíhlé, zpevněné a vymodelované paže, jaké míval dřív. Při dodržení správné životosprávy bez opětovného návratu přebytečných kil je lifting paží dlouhodobé řešení, díky kterému se budete cítit ve svém těle lépe. Zákrok není potřeba do budoucna opakovat, protože viditelné zlepšení je trvalé.  

Díky plastice paží získáte hned dva výsledky v rámci jedné operace. Zbavíte se neestetických faldíků a povislé kůže a paže budou viditelně štíhlejší. Lifting paží je možné provést samostatně nebo ho zkombinovat s ostatním zákroky plastické estetické chirurgie, jako je liposukce, plastika stehen, břicha, modelace a zmenšení prsou a liftingové zákroky jedné nebo více tělesných partií (body lift). Díky těmto ošetřením získáte postavu, po které jste vždy toužili a kterou s radostí budete ukazovat svému okolí.

Před zákrokem

Před plastikou paží je nutné zkonzultovat s lékařem váš zdravotní stav a také vaše očekávání po zákroku. Plastický chirurg vám pak navrhne nejvhodnější řešení přesně vám na míru a případně navrhne kombinaci s dalšími zákroky pro dosažení nejlepších výsledků. Informuje vás o předoperačních vyšetřeních, která musíte podstoupit, a vysvětlí, jak se na operaci připravit. Zároveň vám popíše průběh zákroku, pooperační péče i rekonvalescence. 

Během zákroku

Operace probíhá v celkové anestezii s následnou jednodenní hospitalizací a trvá kolem hodiny, v případě kombinace s dalšími zákroky i déle. Operační řez je veden po spodní straně paže od lokte do podpaží, v rámci rozšířeného liftingu paží pokračuje přes hrudník do podprsní rýhy. Následně chirurg odstraní uvolněnou podkožní tkáň, povislou kůži napne, a pokud je potřeba, odsaje přebytečný tuk. Řezy následně překryje sterilní gázou a pacient je oblečen do kompresního prádla. Velikost a viditelnost jizev závisí na individuálním stavu pacienta, rozsahu zákroku a také na následné péči o ošetřené partie. 

Po zákroku

Poté, co je pacient propuštěn z kliniky do domácího ošetřování, je nutné důsledně dodržovat několik dní klidový režim, několik týdnů paže nezatěžovat a nosit kompresní prádlo nebo obvazy. Zhruba týden po operaci se odstraní obvazy a je možné jizvy masírovat a promazávat. Pokud byl zákrok spojený s liposukcí, je vhodné provádět masáž celé oblasti, odkud byl odsátý tuk, dřevěným nebo plastovým válečkem. Minimálně 3 měsíce po zákroku by se neměly jizvy vystavovat slunci, aby nedošlo k jejich pigmentaci. 

Rekonvalescence

  • domácí klidový režim: 14 dní
  • lehká (kancelářská) práce: po 2 týdnech
  • mírná fyzická aktivita: po 2–3 týdnech
  • plná zátěž: po 1 měsíci

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Spokojené klientky

Ceník zákroků