Redukce podbradku - liposukce podbradku

Odstranění tuku a vytvarování podbradku bez diet a cvičení
Nadbytku kůže nebo tuku pod bradou na přední straně krku se lidově říká dvojitá brada. Kromě podkožního tuku na krku a povislé kůže v oblasti mezi krkem a bradou může kazit celkově mladistvý vzhled také zaoblení linie pod dolní čelistí. Bohužel tuk v těchto partiích je velmi zatvrzelý a v mnoha případech nejde odstranit ani dietou a cvičením. Návštěva plastického chirurga je pak často jediný způsob, jak se zbavit druhé brady. 

Podbradek netrápí pouze lidi s nadváhou a neobjevuje se jen jako projev věku. I štíhlí lidé, kteří žijí zdravým a aktivním životním stylem, nebo nejsou ve věku, kdy začíná pokožka stárnout a povolovat, se potýkají s nadbytkem podkožního tuku na krku nebo ochablou kůží. Příčinou ukládání tukové tkáně v partii mezi krkem a bradou můžou být hormony nebo genetické dispozice. Zákrok redukce podbradku snadno a rychle odstraní nejen nežádoucí tuk, ale také prokreslí linii dolní čelisti a brady, zúží krk a opticky jej prodlouží. Redukci podbradku a odstranění dvojité brady je možné provést několika způsoby, které se odvíjejí od příčiny ukládání tuku a ochabování kůže. 

Průběh redukce podbradku

Kombinace s jinými zákroky

Aby byla zvolená metoda odstranění podbradku maximálně efektivní, musí řešení odpovídat konkrétní příčině vzniku dvojité brady, ukládání tuku nebo povolování kůže. U tohoto zákroku se nejčastěji stává, že klienti přicházejí na kliniku estetické a plastické chirurgie s určitou představou, jak dosáhnout požadovaného výsledku. Mnohdy se ale mýlí v tom, jakým způsobem odstranit svůj problém a dosáhnout ideálu. Velmi důležité je proto konzultace se zkušeným plastickým chirurgem, který odhalí příčinu vzniku podbradku a navrhne odpovídající řešení.

Nejčastěji podbradek vzniká ve chvíli, kdy se na přední straně krku pod bradou začne ukládat větší množství podkožního tuku nebo dochází k ochabování kůže vlivem jejího stárnutí nebo v důsledku nezdravého životního stylu a negativních dopadů okolního prostředí. V případě tukového polštáře se redukce podbradku řeší liposukcí brady a krku, narušením tukové vrstvy ultrazvukem nebo injekční aplikací preparátů, které štěpí a odbourávají tukové buňky. Pokud je příčinou dvojité brady povislá kůže, volí se nejčastěji facelift nebo APTOS liftingové nitě, díky čemuž dojde k napnutí kůže na obličeji i na krku pod bradou. Lifting a liposukci je také možné kombinovat.

Před zákrokem

U redukce podbradku je vstupní konzultace s plastickým chirurgem ještě důležitější než u ostatních zákroků plastické estetické chirurgie. Lékař totiž nejprve musí určit příčinu vzniku dvojité brady a stanovit, jestli je potřeba odstranit přebytečný tuk nebo zpevnit povolenou kůži. Teprve na základě této diagnózy může navrhnout nejvhodnější metodu odstranění podbradku nebo kombinaci více zákroků tak, aby výsledek odpovídal vašim představám. Pokud se pro zákrok rozhodnete, lékař vás seznámí se všemi pokyny před nástupem k operaci, jejím průběhem a následnou rekonvalescencí. Zákroky se většinou provádí v celkové anestezii, a proto je nutné mít aktuální předoperační vyšetření. V případě, že jde o drobnější ošetření v místním umrtvení, předoperační vyšetření není potřeba.

Během zákroku

Konkrétní průběh zákroku závisí na zvolené metodě redukce podbradku. V případě liposukce je tuk narušen ultrazvukem nebo speciálním liposukcím roztokem a z partie mezi bradou a krkem odsán. U liftingu jsou na vyznačených místech vedené řezy, povislá kožní tkáň je povytažena a přebytečná kůže se odstraní. Po obou operacích se ihned přiloží elastická bandáž nebo kompresní obvazy, aby nedošlo k opětovnému povolení kůže. Délka zákroku se odvíjí od způsobu odstranění podbradku a obvykle netrvá déle než dvě hodiny.

Po zákroku

Pacienti, kteří podstoupili redukci podbradku v lokálním umrtvení, mohou po zákroku odejít do domácího ošetřování. V případě celkové anestezie je nutné zůstat na klinice na jednodenní hospitalizaci. Fixační a kompresní návleky či obvazy je nutné nosit 7–14 dnů, aby se podbradek zformoval do požadovaného tvaru. Ošetřené partie budou několik dní oteklé, mohou pobolívat a běžný je také vznik modřin. Příznaky lze mírnit předepsanými analgetiky a chladivými obklady. Po operaci musí pacient spát na zádech, aby nedošlo k rozšíření otoku a podlitin pouze po jedné straně. Délka rekonvalescence závisí na způsobu odstranění podbradku a individuálním zdravotním stavu pacienta. Díky redukci podbradku znovu získáte ladné linie krku a brady a přirozeně mladistvý vzhled s dlouhodobým efektem. 

Rekonvalescence

  • domácí klidový režim: 7–14 dnů
  • lehká (kancelářská) práce: po 2 týdnech
  • mírná fyzická aktivita: po měsíci
  • plná zátěž: po 2–3 měsících

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Spokojené klientky

Ceník zákroků