Vrásky kolem úst (výplně kyselinou hyaluronovou)

Plné a souměrné rty bez vrásek a povislých koutků
Ne každý má to štěstí, že mu příroda nadělí plné a souměrné rty, které zaujmou hned na první pohled. I lidé, kteří mají výrazná a symetrická ústa, ale nedokážou zabránit negativním vlivům stárnutí. Přibývající léta mají na svědomí ztrátu pružnosti a plného tvaru rtů, tvorbu vrásek v jejich okolí, poklesávání koutků nebo rozpraskaný a rozbrázděný povrch rtů. Dokonale tvarované rty jsou jedním z nejvýraznějších symbolů ženské krásy a smyslnosti a také mnoho mužů touží po přitažlivém úsměvu, který jim dodá sebevědomí a zaujme okolí.

Pokud vás trápí úzké nebo nesouměrné rty, pokleslé koutky, vrásky kolem úst a další vrozené nedostatky nebo projevy věku, estetická a plastická chirurgie a dermatologie nabízí snadné a rychlé řešení. Úpravu rtů lze provést několika způsoby. Velmi účinná je metoda výplně rtů kyselinou hyaluronovou. Tato látka je v těle přirozeně obsažená, takže ji tělo bez problému přijme, a má okamžitý účinek. Po její aplikaci jsou rty krásně plné, hydratované, okolní kůže je napnutá a bez vrásek kolem úst.

Průběh odstranění vrásek kolem rtů kyselinou hyaluronovou

Tvarování a zvětšení rtů a vyhlazení vrásek kolem úst řeší řadu estetických problémů. Výplň kyselinou hyaluronovou zvětšuje objem rtů, zpevňuje a zvýrazňuje jejich kontury, pozvedá povislé koutky, vyrovnává asymetrii, odstraňuje vrásky a rty celkově hydratuje. Díky této metodě se zbavíte úzkých rtů, nepoměru mezi horním a dolním rtem a získáte přesně takový objem a tvar úst, po jakém toužíte. Kyselina hyaluronová se v plastické a estetické chirurgii používá nejen pro výplně, vyhlazení pleti a vrásek, ale také celkovou hydrataci a omlazení pokožky.

Výplně kyselinou hyaluronovou se aplikují přímo do rtů tak, aby došlo k zvětšení jejich objemu a symetrické modelaci. Injekční výplně se používají i ke korekci vrásek nejenom kolem úst, ale po celém obličeji. Na ošetření rtů je možné použít řadu přípravků, které obsahují kyselinu hyaluronovou v různé koncentraci a s různými vlastnostmi. Jejich efekt je velmi individuální a obvykle přetrvává zhruba 12 měsíců, než se kyselina vstřebá do těla. Ošetření je možné kdykoli opakovat.

Před zákrokem

Před ošetřením rtů kyselinou hyaluronovou je nutné zákrok konzultovat s lékařem. Ten zhodnotí váš zdravotní stav a vyloučí případné kontraindikace, které neumožňují injekční aplikaci výplně (opar, afty, infekce apod.). Podle vašich přání pak navrhne nejvhodnější přípravek s kyselinou hyaluronovou, který se při ošetření použije. Pokud se pro zákrok rozhodnete z důvodu stárnutí, může lékař doporučit spojení výplně s dalšími anti-aging procedurami, jako je aplikace botulotoxinu, APTOS liftingových nití, facelift a další. 

Po zákroku

Efekt vyhlazení vrásek kolem úst a výplň rtů kyselinou hyaluronovou je viditelný okamžitě po zákroku. Z kliniky tak odcházíte s plnými, vymodelovanými a smyslným rty a vyhlazenou kůží bez vrásek. Zákrok probíhá ambulantně, v místním umrtvení a není nutné absolvovat hospitalizaci. Pár dní po zákroku můžete v ošetřené oblasti pociťovat pnutí nebo trnutí, případně se objeví velmi mírné otoky. Rty stačí chladit obklady a dodržovat během rychlé rekonvalescence doporučený klidový režim. Po zákroku se můžete hned vrátit do běžného života a oslnit své okolí zářivým úsměvem dokonale vytvarovaných rtů. 

Výhody zákroku

  • zvětšení a modelace rtů výplní kyselinou hyaluronovou je rychlé a bezbolestné ošetření
  • u zákroku nehrozí téměř žádná rizika a komplikace (alergická reakce, odmítnutí výplně)
  • šetrná metoda s okamžitým efektem bez nutnosti dlouhé rekonvalescence
  • přirozené zvětšení rtů, vyhlazení pokožky, celkové omlazení

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Spokojené klientky

Ceník zákroků