Zvětšení rtů tukem

Revoluční metoda přirozeného zvětšení objemu rtů
Rty jsou jednou z nejvýraznějších částí tváře, která mezi prvními upoutá pozornost. Podobně jako například oči mají zásadní vliv na celkový vzhled a hodně toho o člověku vypovídají. Plné a výrazné rty jsou považované za nedílnou součást ženského sexappealu a znak smyslnosti. Touha po krásně vytvarovaných rtech, které působí příjemným dojmem, je vlastní nejen ženám, ale o krásných ústech a zářivém úsměvu sní i mnoho mužů. Spokojenost se svým vlastním vzhledem, včetně tvaru a proporcí úst, je základním kamenem sebevědomí a sebedůvěry.

Moderní plastická a estetická chirurgie nabízí řadu invazivních i neinvazivních metod, jak pomoci přírodě tam, kde nebyla dostatečně štědrá, i v partiích, jak jsou rty a ústa. Revoluční přístup v tomto odvětví nabízí lipolifting, tedy výplně vlastním tukem. Díky tomu není v některých případech nutné podstupovat chirurgické zákroky nebo vylepšovat nedostatky umělými implantáty a dalšími látkami.

Tělo samo produkuje tu nejpřirozenější výplň ze všech. Tukovou tkáň je možné aplikovat v rámci mnoha estetických ošetření, včetně výplně rtů vlastním tukem. Jedná se o neinvazivní, rychlý a bezpečný zákrok, při kterém nehrozí komplikace a rizika spojená s přijímáním cizí látky.

Průběh zvětšení rtů vlastním tukem

Pokud vás trápí úzké a nevýrazné rty se svěšenými koutky, které působí přísným a nepřístupným dojmem, je možné mít rychle a snadno plnější rty díky lipoliftingu. Pomocí injekční aplikace se rty vyplní vlastním výplňovým produktem (tukem), který je pro tělo naprosto přirozený a nehrozí problémy s jeho odmítnutím. Potřebná tuková tkáň se odsaje z jiných tělesných partií (nejčastěji z břicha nebo hýždí), vyčistí, sterilizuje a následně je možné ji použít k výplni rtů a korekci dalších nerovností nebo nedostatků. 

Metoda lipoliftingu se aplikuje nejen při výplni rtů, ale také v dalších oblastech obličeje, krku a hrudníku. Kromě zvětšení a vyplnění tělesných partií se používá vlastní tuk na vyhlazení vrásek, jizev a hlubokých rýh. Zvětšení rtů probíhá v lokálním umrtvení a trvá maximálně hodinu. Ihned po zákroku je možné odejít z kliniky a není nutné dodržovat speciální klidový režim. Efekt je patrný okamžitě. Tuková výplň se postupně vstřebává a po určité době je nutné injekční aplikaci opakovat.

Před zákrokem

Během vstupní konzultace vyhodnotí plastických chirurg váš zdravotní stav, osobní anamnézu, způsobilost k zákroku a probere s vámi vaše přání a představy. Následně navrhne nejvhodnější způsob lipoliftingu a doporučí vám, co je potřeba dodržet před zvětšením rtů vlastním tukem i po něm. Je třeba mít na paměti, že výplň rtů vylepší váš vzhled, ale úplně ho nezmění. Pokud máte určitá očekávání, kterých nelze lipoliftingem dosáhnout, lékař vám doporučí vhodnější zákrok. 

Po zákroku

Zvětšení rtů tukem má okamžitý efekt a vy můžete hned pozorovat proměnu úzkých nebo nesymetricky tvarovaných rtů v krásně plná a smyslná ústa. Zákrok probíhá ambulantně, takže je po něm možné odejít z kliniky bez nutnosti hospitalizace. Pro jistotu se doporučuje, abyste si zařídili doprovod a neřídili motorová vozidla. V místech, odkud byl odebrán a aplikován tuk, se můžou objevit modřiny nebo otoky, které během pár dní vymizí. Rekonvalescenci urychlíte přikládáním chladivých obkladů nebo užíváním předepsaných analgetik. Už následující den po zákroku se můžete vrátit k běžnému životu a užívat si nově nabyté sebevědomí díky plným a smyslným rtům.

Výhody zákroku

  • rychlá a téměř bezbolestná metoda modelace a zvětšení rtů bez komplikací
  • minimální riziko alergické reakce nebo odmítnutí výplňového materiálu
  • ambulantní zákrok v lokální anestezii s okamžitým efektem
  • zvýšené sebevědomí, přirozený vzhled, vynikající výsledky

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Spokojené klientky

Ceník zákroků