Augmentace – Zvětšení prsou implantáty

Dokonale plná a pevná prsa a svůdný dekolt
Zvětšení prsou patří mezi ženami k nejoblíbenějším zákrokům estetické a plastické chirurgie. Augmentace prsou má velmi dobré výsledky a okamžitě viditelný efekt. Je to snadný a rychlý způsob, jak pomoci přírodě tam, kde nebyla příliš štědrá, nebo zvrátit negativní projevy stárnutí, důsledky těhotenství a kojení a dalších proměn, kterými ženské tělo v průběhu života prochází. Klientky, které díky operaci získaly taková prsa, po kterých toužily, se těší z mladistvého a přitažlivého vzhledu. Kromě toho si také pochvalují zvýšené sebevědomí a radost z vlastního těla díky přirozeným a ladným ženským křivkám, které přitahují pozornost okolí. 

Zvětšení prsou implantáty je vhodné pro každou dospělou ženu, která je po fyzické stránce zdravá, ale není spokojená s velikostí svého poprsí.

Průběh zvětšení prsou implantáty

Prsa jsou tradičně považována za jeden z hlavních atributů ženskosti a mnoho žen s malými ňadry trpí pocity méněcennosti, nízkou sebedůvěrou a psychickou nepohodou kvůli tomu, že tento ideál nesplňují. Kromě estetické stránky řeší ženy s malými ňadry i problémy s nákupem spodního prádla nebo plavek, případně se setkávají s nemístnými poznámkami od okolí. Ať už vás velikost prsou trápí z jakéhokoli důvodu, augmentace prsou implantáty je rychlé a snadné řešení, jak získat vytoužený vzhled a zvýšit si své sebevědomí.

Zvětšení prsou implantáty a kombinace s jinými zákroky

Některé ženy mají malá prsa už během puberty a dospívání, kdy má na velikost poprsí vliv genetika a fyzické predispozice. Jiným ženám se prsa zmenší v důsledku velkého poklesu váhy, úbytku tukové tkáně věkem nebo po těhotenství a kojení. Ať už jsou vaše důvody pro zvětšení prsou implantáty jakékoli, k podstoupení zákroku stačí, abyste byla v dobrém fyzickém a zdravotním stavu. Jedinou výjimkou jsou ženy, které plánují mateřství. Prsní implantáty a augmentace prsou nejsou v drtivé většině překážkou pro kojení, ale vzhled a tvar prsou i 100% výsledek operace není možné v takovém případě zaručit. Pokud žena uvažuje o miminku, měla by se zvětšením prsou počkat minimálně jeden rok po ukončení kojení.

Zvětšení prsou implantáty má velmi dlouhodobý efekt, a proto se vyplatí věnovat výběru vhodného implantátu dostatečnou pozornost. Mezi faktory, které je potřeba brát v úvahu, patří požadovaná velikost a tvar prsou, fyzická konstituce a značka implantátu. Důležité je vědět, jakou představu máte o výsledné velikosti poprsí a jestli vám záleží spíše na jejich objemu nebo přirozeném vzhledu. Plastický chirurg zhodnotí vaši postavu a především tělesné proporce, obvod prsou a hrudního koše, šířku ramen a boků a jejich vzájemné poměry. Implantáty se pak vybírají podle čtyř parametrů – velikost, tvar, obsah a povrch. Lékař navrhne nejvhodnější implantát tak, aby vyhověl představám klientky a mohl zaručit dlouhodobý efekt. Díky zvětšení prsou implantáty získáte plný dekolt, přirozený vzhled a symetrickou siluetu těla.

Před zákrokem

Prvním krokem na cestě za plnějšími ňadry je návštěva plastického chirurga. Společně s ním najdete nejvhodnější řešení na základě vašich představ a požadavků, tělesné konstituce s přihlédnutím k přirozenému výsledku operace a nejvhodnějšího typu implantátu. Lékař vám sdělí veškeré podrobnosti spojené s operací, přípravou na ni i s následnou pooperační péčí. Před zvětšením prsou musíte podstoupit předoperační, mamografické a sonografické vyšetření. Na zákrok musíte být v dobrém zdravotním stavu bez aktuálně probíhajících onemocnění. 

Během zákroku

Zvětšení prsou implantáty se provádí v celkové anestezii a obvykle trvá 1 až 2 hodiny. Prsní implantáty se nejčastěji vkládají pod prsní sval nebo mezi prsní sval a mléčnou žlázu. K tomu je potřeba provést zhruba 5 centimetrů dlouhý řez v podprsní rýze nebo podél okraje prsního dvorce. Augmentaci je možné zkombinovat s modelací prsou. Řezy se uzavřou vstřebatelnými stehy, překryjí sterilní gázou a pacientka dostane speciální kompresní podprsenku, která je nedílnou součástí rekonvalescence a 100% efektu. 

Po zákroku

Po zvětšení prsou je nutné zůstat na klinice na jedno až dvoudenní hospitalizaci, po které následuje domácí ošetřování. Zhruba týden je nutné dodržovat klidový režim, nenamáhat prsní svalstvo, zvedat paže nad úroveň ramen a elastickou podprsenku sundávat pouze na nezbytně nutnou dobu během osobní hygieny. Po operaci se objeví otoky a modřiny, které se během několika týdnů vstřebají. Bolestivé partie je možné chladit obklady nebo užívat předepsaná analgetika. Hojení lze urychlit aplikací krémů nebo gelů a po třech týdnech je možné začít s tlakovou masáží jizev. Při dodržení všech pokynů lékaře dojde po dvou až třech měsících k úplnému zhojení a vy se můžete pyšnit přirozeně plnými ňadry a přitažlivým dekoltem. 

Rekonvalescence

  • domácí klidový režim: 3–7 dní
  • lehká (kancelářská) práce: po 1 týdnu
  • mírná fyzická aktivita: po 2–3 týdnech
  • plná zátěž: po 1–3 měsících

Náš tým

Uznávaní
plastičtí chirurgové

Naši chirurgové jsou nejlepšími specialisty na plastickou chirurgii v České republice a získávají regionální a nadnárodní uznání za svou práci.

Celý tým

Výsledky mluví za vše

Před a po zvětšení prsou

Video - zvětšení prsou

Video na email

Video ze zákroku

Chcete se podívat na ukázkové video ze zákroku prováděného panem MUDr. Giebelem? Zanechte nám email a my vám video pošleme.

Spokojené klientky

Ceník zákroků